Czwartek, 24 września 2020. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Podziel się:

Podziel się:

Pieniądze dla pobitego Ukraińca zebrano w jeden dzień

Zaczęli bić, kiedy dowiedzieli się, że chłopak jest z Ukrainy. Prokurator uznał, że ich zachowanie pozbawione było pobudek narodowościowych, a całe zdarzenie miało charakter rozbójniczy. Trwa zbiórka na koszty leczenia i rehabilitacji dla 24-letniego obywatela Ukrainy.

24-letni Jewhenij z Ukrainy przebywa w Polsce od ponad roku. W Lublinie uczy się w szkole policealnej. W nocy z soboty na niedzielę (26/27.08.2017) wracał do domu. Koło sklepu zaczepił go młody chłopak. Jewhenij zapytał czego od niego chce. - Dlaczego mówisz z akcentem i skąd jesteś - usłyszał w odpowiedzi. Chłopak powiedział, że z Ukrainy. - Wtedy usłyszałem, że przyjechałem do Polski z Ukrainy, by tu rządzić i mówić każdemu, jak i co ma mówić - wspomina chłopak. Potem otrzymał pierwszy cios. Po kolejnych upadł na ziemię. Napastnicy zabrali m.in. jego plecak z dokumentami i portfelem.

Jewhenij leży w szpitalu. Ma złamaną szczękę, obojczyk i wybite zęby. Konieczna jest operacja, a potem rehabilitacja Chłopak nie ma jednak ważnego ubezpieczenia. Twierdzi, że regularnie opłacał je przez cały rok, było ważne do 10 sierpnia. Kolejnego nie wykupił, bo jeszcze nie zdążył.

Dlatego lubelskie stowarzyszenie Homo Faber zorganizowało zbiórkę pieniędzy na leczenie Jewhena. Zbiórka miała trwać miesiąc, ale pieniadze na operację zebrano w ciagu jedengo dnia:

Cel osiągnięty. Bardzo dziękujemy za dokonane wpłaty. Zebrana kwota pokryje koszty operacji. Planowaliśmy zbiórkę prowadzić przez cały miesiąc, tymczasem udało się to zrobić w ciągu doby. Jednocześnie widząc Państwa zainteresowanie a mając świadomość kosztów rehabilitacji Jewgena nie zamykamy zrzutki, pozwalając tym, którzy chcą go dodatkowo wesprzeć na dokonanie wpłat. Oczywiście rozliczymy się z każdej złotówki.

Link do zbiórki: kliknij tutaj: https://pomagam.zrzutka.pl/hky3p4

Dwaj napastnicy (obaj to kryminaliści) zostali już zatrzymani, dwaj są jeszcze na wolności. Nie mają jednak zarzutów o napaść na tle narodowościowym, a jedynie zarzuty związane z rozbojem.

Przypomnijmy, że 13 sierpnia dwóch młodych mężczyzn i kobieta w centrum Lublina zaatakowali 23-letnią Darię P. i jej koleżanki. Nie spodobało się im, że dziewczyny mówiły po ukraińsku. W lutym w Lublinie kliku mężczyzn pobiło studenta z Turcji, bo nie spodobała się im jego broda.

Od połowy września z inicjatywy władz Lublina w lubelskich szkołach średnich odbywać się będą specjalne spotkania spotkania dotyczące tolerancji.Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Parubok Enej oraz opublikowany na portalu Ukraińcy: Pieniądze dla pobitego Ukraińca zebrano w jeden dzień
Oceń artykuł:

(0)