Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Podziel się:

Podziel się:

Dobrzy Ukraińcy, to tylko ci martwi. Reakcja posła na te słowa: bezcenna

- To jest rap. Opiera się na przekleństwach, na szokowaniu. Taka to jest muzyka - twierdzi poseł PiS.

Niedawno odbyło się posiedzenie sejmowej komisji mniejszości narodowych i etnicznych. Swoje wystapienia miał tam Piotr Tyma, przewodniczący Związku Ukraińców w Polsce. Mówił o pogarszającej się sytuacji Ukraińców, obywateli RP, w Polsce.

Posłom puścił między innymi piosenkę częstochowskiego rapera "Stopy" "Nie "wybaczę". Raper odnosi się w niej do stosunków polsko-ukraińskich i swoich rodzinnych wspomnień z 1943 roku. Nie przebiera przy tym w słowach.

"Jak Ukraina? To przecież nie jest państwo
Zbuntowało się zdradzieckie, kozackie hultajstwo.
To polska prowincja, powinniśmy ją odbić.
Kur...ie zastępy banderowców rozbić.
A jak trzeba to wyplewić i utopić we krwi."

Tak zaczyna się utwór, którego swoistym podsumowaniem jest: "Dla mnie Ukrainiec, to potwór w ludzkiej skórze" a "Dobrzy Ukraińcy, to tylko ci martwi".

- Utwor jest metaforycznym wyrazem artystycznego przekazu i nie ma na celu propagowania nienawiści - taka inforemacja znajduje się pod klipem z utworem zamieszczonym na YouTube.

Jak zaregował na to co śpiewa "Stopa"? poseł Bartłomiej Stawiarski z PiS? - To jest rap. Opiera się na przekleństwach, na szokowaniu. Taka to jest muzyka - stwierdził.

– To jest rap. Opiera się na przekleństwach, na szokowaniu. Taka to jest muzyka – mówił.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Parubok Enej oraz opublikowany na portalu Ukraińcy: Dobrzy Ukraińcy, to tylko ci martwi. Reakcja posła na te słowa: bezcenna
Oceń artykuł:

(0)