Wtorek, 28 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Podziel się:

Podziel się:

Podróże małe i duże !

Aktywne przedszkolaki

W połowie maja dzieci z Przedszkola nr 6 „Pod Zielonym Parasolem” w Morągu wyruszyły na wycieczkę do Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku. Przedszkolaki z grup: „Biedronki” (czterolatki) i „Słonka” ( pięciolatki) wyruszyły w swoją dalszą podróż dużym autokarem, wcześniej sprawdzonym przez Policję.
Gdy dotarliśmy na miejsce dzieci gdy tylko przekroczyły bramę z radością ruszyły przed siebie. Tutaj zwiedzaliśmy architekturę wiejską: kościół kościół Rychnowa, chaty, szkołę, karczmę, remizę strażacką, pasiekę i kapliczki. Dokładniej przyjrzeliśmy się budowie wiatraków oraz poznaliśmy dawne etapy przy produkcji mąki. Chaty pochodziły z różnych okresów. Dzieci oglądały w nich sprzęty domowe, dzięki czemu dowiedziały się jak dawniej żyli ludzie. Spotkanie było świetna okazją do zapoznania się z historią poprzez zabawę.
Zainteresowaniem dzieci cieszyły się spotkania ze zwierzętami, szczególnie wolno chodzącymi kozami. Kiedy tylko skończyliśmy zwiedzanie dzieci pobiegały po terenie skansenu, by z dużym apetytem zjeść na świeżym powietrzu żurek z kiełbasą.
W czasie wycieczki wszystkim dopisywał dobry humor i nikt się nie nudził.

Anna Gospodarek Przedszkole nr 6 „Pod Zielonym Parasolem” w Morągu.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Anna Gospodarek oraz opublikowany na portalu Morąg: Aktywne przedszkolaki
Oceń artykuł:

(0)