Wtorek, 28 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Podziel się:

Podziel się:

Przedszkolaki obcują z przyrodą!!

Poznajemy najbliższe okolice Morąga - zaczynamy od Morąskiego Rozlewiska.

W połowie kwietnia dzieci z Przedszkola na 6 „Pod Zielonym Parasolem” z dwóch grup: „Biedronki” i „Słonka” uczestniczyły w wycieczce do ostoi ptaków nad Rozlewiskiem Morąskim.
Gdy tylko dojechaliśmy do celu czekała tam na nas już nasza przewodniczka pani Halina Moskal. Przywitała nas niespodzianką – wielką fotografią sikorki bogatki.
Kiedy się przywitaliśmy się od razu wyruszyliśmy w drogę, gdy szliśmy od razu wsłuchiwaliśmy się w śpiew ptaków, poszukiwaliśmy ich śladów, gniazd a nawet wyglądaliśmy – gdzie mogą się znajdować. Podpłynął do nas łabędz, nad głowami przeleciały nam dzikie gęsi, zobaczyliśmy pierwszego bociana stojącego na gnieździe.
Mieliśmy też możliwość oglądania panoramy Morąga od strony rozlewiska, a po drodze zobaczyliśmy oczyszczalnię ścieków.
Nasza pani przewodnik bardzo ciekawie nam opowiadała a nawet naśladowała dzwięki wydawane przez bąka - ptaka z rodziny czaplowatych, który towarzyszył nam całą drogę.

Anna Gospodarek, Przedszkole nr 6 „Pod Zielonym Parasolem” w Morągu.

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Anna Gospodarek oraz opublikowany na portalu Morąg: Poznajemy najbliższe okolice Morąga. Zaczynamy od Morąskiego Rozlewiska.
Oceń artykuł:

(0)