Concordia ucieka, Jeziorak goni

2022-05-05 08:56:49(ost. akt: 2022-05-05 14:47:11)
Piłkarze Huraganu Morąg w najbliższej kolejce zagrają na swoim terenie z MKS Korsze

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

IV LIGA PIŁKARSKA \\\ W 23 kolejce Huragan zremisował na boisku Mrągowii, jednak równie dobrze zespół z Morąga mógł przegrać w tym spotkaniu — gospodarze w 77 minucie, przy wyniku 1:1, zmarnowali rzut karny.
Mrągowia Mrągowo — Huragan Morąg 1:1 (1:1)
1:0 — Bojarowski (4), 1:1 — Kiełtyka (39)

Prowadząca w tabeli Concordia pokonała 4:0 Polonię Lidzbark Warmiński, a że jednocześnie Huragan zremisował z Mrągowią, to elblążanie przewagę nad wiceliderem powiększyli do 7 punktów. Z drugiej jednak strony, w obozie Huraganu do tego wyniku podchodzą bez zbędnych emocji, a portal klubu z Morąga podkreśla, że jest to cenny punkt przywieziony z wyjazdu.

W Mrągowie już w 4. minucie Wiktor Bojarowski strzelił fantastycznego gola. Skrzydłowy żółto-czarnych przebiegł z piłką kilka metrów, po czym w pięknym stylu uderzył z dystansu. Huragan doprowadził do wyrównania w 39 minucie — Michał Ressel wrzucił piłkę w pole karne z rzutu wolnego, a niepilnowany Michał Kiełtyka strzałem z głowy pokonał Adriana Orła.

Cenimy ten remis — przyznał Mariusz Niedziółka, trener Mrągowii. — Szkoda jednak rzutu karnego [Dawid Pietkiewicz zmarnował jedenastkę - red.], bo mamy przez to niedosyt. W przekroju całego spotkania wynik remisowy nie krzywdzi jednak nikogo. Doceniamy jakość Huraganu i jego zawodników. Chcę podziękować chłopakom za ten mecz, wielkie brawa należą się drużynie za pracę — dodał szkoleniowiec.

Piłkarze z Morąga w najbliższej kolejce zagrają na swoim terenie z MKS Korsze (sobota, 7 maja, 17.00).

Zdaniem trenera
Mówi Andrzej Malesa, trener Huraganu Morąg:
— Pierwsza połowa zaczęła się od strzału w 4 minucie Bojarowskiego, który zdobył bramkę pretendującą na pewno do miana gola sezonu. Dalsza cześć pierwszej połowy była dość wyrównana z naszą przewagą, jednak nie wykorzystaliśmy swoich świetnych sytuacji, które miał Galik, Podgórski, Kordykiewicz i Kiełtyka. Bramkę dającą wyrównanie udało nam się zdobyć w 44 minucie, kiedy to Michał Kiełtyka strzałem z głowy zdobył gola. Druga połowa to już zdecydowany napór naszego zespołu i kontry gospodarzy, którzy próbowali długimi podaniami wykorzystywać swojego najlepszego napastnika. W tej fazie meczu mieliśmy też kilka świetnych sytuacji podbramkowych, w których brakowało jednak finalizacji i decyzyjności pod bramką przeciwnika. W 77 minucie byliśmy świadkami decydujących momentów meczu. Najpierw po jednej z kontr gospodarzy sędzia podyktował rzut karny dla Mrągowii, jednak Mateusz Lawrenc nie dał się pokonać z 11 metrów Pietkiewiczowi. Kilka minut później to Huragan miał świetną sytuację "2 na 1", ale niestety bramkarz gospodarzy wyszedł z tego obronną ręką.
źródło wypowiedzi: huraganmorag.pl

Z INNYCH BOISK:

23 kolejka rozpoczęła się w Kętrzynie, gdzie Granica pokonała 2:1 Błękitnym Pasym. Spotkanie rozegrano już w środę, bo na weekend Granica miała zaplanowany sparing z Wigrami Suwałki (podopieczni Adama Fedoruka przegrali z drugoligowcem 0:5).

Cały czas na trzecim miejscu jest Jeziorak Iława, który wygrał na wyjeździe z Olimpią II Elbląg, natomiast do największej niespodzianki doszło w Ornecie, gdzie miejscowi Błękitni, którzy bronią się przed spadkiem, zgarnęli komplet punktów w starciu z DKS Dobre Miasto. Warto zauważyć, że Zatoka Braniewo rozegrała pierwsze spotkanie we Fromborku, bo jej stadion przechodzi obecnie remont.

POZOSTAŁE WYNIKI 23 KOLEJKI:

* Granica Kętrzyn - Błękitni Pasym 2:1 (1:1)
0:1 - Kulesik (10), 1:1 - Policha (15), 2:1 - Czerniakowski (49)

* Concordia Elbląg - Polonia Lidzbark Warmiński 4:0 (2:0)
1:0 - Pelc (15), 2:0, 3:0 - Joao Augusto (39, 54), 4:0 - Sierkowski (80)

* MKS Korsze - Mazur Ełk 5:1 (0:0)
1:0 - Siwek (58), 2:0 - Rzeźnik (63), 2:1 - Żukowski (78), 3:1 - Harasim (81), 4:1 - Trafarski (90), 5:1 - Kułakowski (90)

* Olimpia II Elbląg - Jeziorak Iława 0:2 (0:1)
0:1 - Czarnota (26), 0:2 - Galas (66)

* Błękitni Orneta - DKS Dobre Miasto 1:0 (1:0)
1:0 - Kurywczak (3)

* Zatoka Braniewo - Motor Lubawa 1:0 (0:0)
1:0 - Rynkowski (80)

* Polonia Iłowo - Pisa Barczewo 5:2 (3:0)
1:0, 2:0 - Ciesielski (14, 36), 3:0 - Grzela (41), 4:0 - Ciesielski (48), 5:0 - Lemanek (65), 5:1, 5:2 - Nawrocki (81, 90)