Zawodnicy zdobyli 10 medali

2021-10-22 19:06:29(ost. akt: 2021-10-22 19:18:03)

Autor zdjęcia: MUKS Victorii Morąg

Udany start zaliczyli młodzicy Victorii Morąg, podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw młodzików strefy B. Zawodnicy zdobyli 10 medali.
Nasi podopieczni wyruszyli do Olecka pod opieką trenerów: Bartosza Małeckiego i Grzegorza Iwańca. Barwy Morąga w najmłodszej kategorii wiekowej, która jest punktowana w systemie sportu dzieci i młodzieży, reprezentowali: Laura Muża, Zofia Sadowska, Maja Iwaniec, Wiktoria Wiechowska, Pola Terpińska, Zuzanna Gotówko, Piotr Zawadzki, Wiktor Cymerman.

Zawody rozpoczęły się od konkurencji poomsae i dwuboju sprawnościowego. W konkurencji poomsae mieliśmy tylko jedną reprezentantkę Zuzię Gotówko, która debiutowała w zawodach. Podczas swoich pierwszych zawodów spisała się znakomicie i zajęła 4 miejsce.
Niewiele do medalu w konkurencji dwuboju zabrakło również Poli Terpińskiej, Zosi Sadowskiej i Mai Iwaniec, dziewczyny również uplasowały się tuż za podium w swoich kategoriach wagowych zajęły 4 miejsca. Dobry debiut w zawodach zanotował również Wiktor Cymerman, który w dwuboju zajął 6 miejsce. Na najniższym stopniu podium stanęła Laura Muża, dla której te zawody były również pierwszym występem. Nie zawiedli natomiast nasi najbardziej doświadczeni zawodnicy: Piotr Zawadzki w dwuboju zajął II miejsca, natomiast Wiktoria Wiechowska powtórzyła sukces z ubiegłego roku zajmując I miejsce. Konkurencje sprawnościowe nastroiły całą drużynę bardzo pozytywnie, więc do walk nasi młodzicy przystąpili z dużym entuzjazmem.
Jako pierwsza na macie pojawiła się Zuzia Gotówko, startująca w kategorii K 1, wygrała swoją walkę z Nowicką Gabrielą z MUKS 15 Bydgoszcz i dała impuls do działania reszcie drużyny, następnie wygrany pojedynek zanotowała Laura Muża, startująca w kategorii K 8, która pokonała Monikę Kłosowicz z SKS Atlas Sopot, niestety w finale uległa Julii Klinowskiej z UKS 10 Bydgoszcz.

Rewelacyjnie spisali się Piotr Zawadzki startujący w kategorii M 4, który pokonał Stanisława Florczaka z KKT Tygrys Kętrzyn, później wygrał z Erykiem Kozłowskim z SKS Start Olsztyn i po bardzo widowiskowej walce finałowej nieznacznie uległ Tymoteuszowi Chybińskiemu z KS Centuria Toruń zajmując ostatecznie II miejsce. Również Wiktoria Wiechowska startująca w kategorii K 7 stoczyła bardzo widowiskowe walki pokonując po zaciętym pojedynku w pierwszej walce Izabelę Śpiczko z UKS Grab Augustów, walka finałowa to już popis naszej zawodniczki, która była bardziej zmotywowana, zdeterminowana i nie dała żadnej szansy swojej rywalce Zuzannie Kucharskiej z SKS Start Olsztyn, wygrała finał dużą przewagą punktową, zajęła I miejsce poprawiając swój wynik sprzed roku.

Zdecydowanie najlepiej wypadli nasi najbardziej utytułowani zawodnicy Wiktoria Wiechowska oraz Piotr Zawadzki, ale z bardzo dobrej strony pokazali się debiutanci Laura Muża i Zuzia Gotówko.
Chcemy podkreślić, że jako trenerzy i działacze klubu MUKS Victoria Morąg, jesteśmy bardzo dumni ze wszystkich naszych zawodników, gdyż każdy dał z siebie wszystko podczas tych zawodów, serdecznie wszystkim gratulujemy udanego startu i liczymy, że na równie udane przejście do kategorii juniora młodszego.