Wtorek, 19 stycznia 2021. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

„Pełny ptasi brzuszek” w akcji

2021-01-06 12:47:07 (ost. akt: 2021-01-06 12:48:17)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu rozpoczął akcję „Pełny ptasi brzuszek”. W ramach akcji pracownicy MBP przekazali między innymi karmniki dla ptaków.

Do akcji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu dołączyli uczniowie wraz ze swoimi opiekunami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szymanowie. Pracownicy Oddziału dla Dzieci morąskiej biblioteki przyjechali do Ośrodka w Szymanowie, aby na świeżym powietrzu wprowadzić  dzieci w temat dokarmiania ptaków zimą. Dzieci obejrzały kolorowe ilustracje ptaków najczęściej występujących w Polsce, uczyły się jak rozpoznawać ptaki, które często możemy spotkać w parkach i lasach. Oprócz tego goście przywieźli ze sobą 5 karmników dla ptaków, prezentację multimedialną o zasadach karmienia zwierząt i kolorowe plansze ptaków. Nauczycielki SOSW w Szymanowie po feriach zimowych będą prowadziły zajęcia na bazie przekazanych przez bibliotekę materiałów i przesyły fotorelację z nich do MBP, a dzieci będą wykonywały prace plastyczne. Z zebranych prac powstanie wystawa w Oddziale dla Dzieci w Galerii Młodych Artystów, którą będą mogli podziwiać wszyscy odwiedzający bibliotekę, co będzie stanowiło zwieńczenie akcji „Pełny ptasi brzuszek”.
Celem projektu jest kształtowanie postaw opiekuńczych wobec zwierząt oraz zdobycie wiedzy, jak mądrze dokarmiać ptaki, ponieważ jest to duża odpowiedzialność. Jeśli jest źle zorganizowane może ptakom bardziej zaszkodzić niż chłód czy głód.

Gazeta Morąska
morag@gazetaolsztynska.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages