Wtorek, 19 stycznia 2021. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Spotkanie wigilijne w TPD

2020-12-16 13:51:37 (ost. akt: 2020-12-16 14:11:55)

Autor zdjęcia: Archiwum TPD

Grudzień to czas spotkań wigilijnych. Okazja, by przed tą najważniejszą rodzinną kolacją spotkać się w gronie przyjaciół, znajomych, współpracowników i podzielić się opłatkiem składając świąteczne życzenia. 

Co roku Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Morągu organizuje takie spotkanie dla swoich podopiecznych. W tym roku, z uwagi na pandemię, nie było możliwe zorganizowanie w sposób tradycyjny spotkania opłatkowego dlatego zorganizowano wizytę opłatkową u osób z niepełnosprawnościami a potem spotkanie online za pomocą Messengera.

15 grudnia  kadra Warsztatu Terapii Zajęciowej  przebrana za Mikołaje i śnieżynki  odwiedziła w domach podopiecznych przywożąc im zestawy świąteczne, składające się  z drobnego upominku, słodyczy, ręcznie wykonanej karty z życzeniami i opłatkiem oraz boxu spożywczego, w którym znalazły się cztery podstawowe potrawy wigilijne (pierogi z kapustą i grzybami, paszteciki, ryba smażona, śledzie w śmietanie).  Gdy wszystkie paczki zostały rozwiezione odbyło się spotkanie online z uczestnikami poprzez aplikację Messenger, podczas którego  składano życzenia  świąteczne, podzielono się wirtualnie opłatkiem. W spotkaniu uczestniczyli też niektórzy rodzice, którzy pomagali uczestnikom, nieumiejącym samodzielnie korzystać z Internetu.  To było bardzo wzruszające spotkanie. Uczestnicy bardzo cieszyli się z  prezentów, możliwości zobaczenia się. Rodzice byli bardzo poruszeni, zwłaszcza „kolacją wigilijną” i bardzo dziękowali za zorganizowanie spotkania i radość sprawioną synowi/córce.
„Wizyta opłatkowa u osób z niepełnosprawnościami” dofinansowana jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Krystyna Sałak
prezes TPD w Morągu

Gazeta Morąska
morag@gazetaolsztynska.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages