Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Diler prosto z Holandii trafił w ręce policjantów

2020-07-29 10:21:29 (ost. akt: 2020-07-29 10:35:29)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP Ostróda

Kryminalni z Ostródy zatrzymali 3 osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Na podstawie ustaleń morąskich policjantów diler narkotykowy prosto z Holandii trafił do polskiego zakładu karnego.

Niemal każdego dnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie zatrzymują osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Tylko 27.07.2020 w ręce kryminalnych z Ostródy  trafiły 3 osoby poszukiwane.
21- latek poszukiwany był do odbycia kary za pobicie i kolejne 75 dni spędzi w odosobnieniu. Kolejne dwie poszukiwane osoby miały nieopłacone grzywny nałożone przez ostródzki sąd. Po tym jak policjanci zapukali do ich drzwi z informacją, że sąd grzywnę zamienił im na karę pozbawienia wolności uregulowały natychmiast swoje zaległości.
Policjanci ujawniają poszukiwanych w różnych okolicznościach. Część z nich zatrzymywana jest w miejscu zamieszkania, inni "wpadają" podczas legitymowania w związku z wykroczeniami, np. spożywaniem alkoholu czy zaśmiecaniem. Zdarzają się również sytuacje, gdzie poszukiwani zatrzymywani są przed policjantów w czasie wolnym od służby. W niektórych przypadkach jest to ciężka i żmudna praca, ponieważ osoby, które ukrywają się, robią wszystko, aby uniknąć spotkania z mundurowymi. Tak było w przypadku pewnego Morążanina, który postanowił przed wymiarem sprawiedliwości ukryć się w Holandii. Mężczyzna został skazany przez sąd na 5 lat pozbawienia wolności za handel narkotykami. Kryminalni z Morąga po tym jak ustalili miejsce przebywania poszukiwanego razem z prokuratorem zawnioskowali o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Mężczyzna został zatrzymany przez holenderskich "stróżów prawa" i przebywa już w polskim zakładzie karnym. 
Europejski Nakaz Aresztowania to uproszczona forma ekstradycji pomiędzy państwami członkowskimi Unii Europejskiej osoby podejrzanej, oskarżonej albo już skazanej prawomocnym wyrokiem sądu.
KPP Ostróda

Gazeta Morąska
morag@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages