Wtorek, 19 stycznia 2021. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Nabór do Branżowej Szkoły w Fabryce Mebli Taranko i Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Morągu

2020-06-29 14:57:52 (ost. akt: 2020-07-21 13:16:32) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Fabryka Mebli Taranko

Fabryka Mebli Taranko oraz Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Morągu ogłaszają nabór do: • BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA w zawodzie: - stolarz meblowy • TECHNIKUM PRZEMYSŁU DRZEWNEGO w zawodzie: - technik technologii drewna

Posiadamy wykształconą kadrę dydaktyczną oraz park maszynowy najnowszej generacji sterowany numerycznie. Od wielu lat prowadzimy szkolenia pracowników młodocianych odbywających praktyczną naukę zawodu w kierunku stolarz meblowy. Po zakończeniu szkoły gwarantujemy absolwentom atrakcyjną, stałą pracę.
Na dzień dzisiejszy firma dysponuje dwoma zakładami-pierwszy zakład znajduje się na ul. Warmińskiej o pow. Ok. 2500m2 a drugi zakład na ul. Przemysłowej o powierzchni 18000m2

Fabryka Mebli TARANKO od wielu lat specjalizuje się w produkcji mebli stylowych są to meble o skomplikowanej budowie, bogatym wzornictwie, trudnym do wykonania, ale w efekcie końcowym daje niepowtarzalne piękno i bogactwo wnętrz.

Pracownicy wykwalifikowani, a wiec nasi absolwenci są bardzo poszukiwani na rynku pracy i chętnie są zatrudniani przez inne firmy z branży, aczkolwiek dla wszystkich absolwentów gwarantujemy stałe zatrudnienie. Odbywanie praktyczniej nauki zawodu w naszej firmie jest praktyką bardzo ciekawą, atrakcyjną pozwalającą na wszechstronny rozwój swoich zdolności i zainteresowań manualnych, informatycznych i stolarskich.

Dotychczasowy obraz zawodu stolarza jest całkowicie inny, do tej pory każdy z nas uważał, że dobry fachowiec stolarz powinien umieć wykonać okno, drzwi, taboret, stołek, znać obsługę podstawowych maszyn i urządzeń takich jak pilarki, frezarki, strugarki a w obecnej chwili zawód stolarza należy rozumieć jako zawód Stolarza informatyka, który wymaga dobrej znajomości obsługi różnych programów komputerowych, wprowadzaniu wielu danych i wykonywaniu rysunków technicznych w odpowiednich programach.

Podstawowe operacje jak np. Suszenie drewna, piłowanie płyt wiórowych, frezowanie krzywoliniowe, lakierowanie elementów, zastąpiono w naszej fabryce urządzeniami numerycznymi a więc np.
- Typowa suszarnia do drewna jest wyposażona w komputer który steruje całym procesem suszenia, a więc automatycznie dobiera odpowiednie parametry czynników suszących takich jak temperatura powietrza, wilgotności powietrza i ruch powietrza to samo tyczy się innych urządzeń numerycznych jak np.
- Pilarka panelowa do rozkroju płyt wiórowych w której wystarczy wpisać odpowiednie wymiary poszczególnych elementów, a sam komputer określa sposób rozkroju tych płyt i ilości potrzebnych płyt piłowanych.
- Obrabiarki CNC pozwalają na szybkie, precyzyjne i wysoce powtarzalne wykonanie złożonych kształtów. Proces wytwarzania przedmiotu składa się z faz projektowania wspomaganego komputerowo (CAD), przetwarzania projektu na plan sterowania maszyn (CAM) i właściwego wykonania (CNC).

Nasza Fabryka z uwagi na intensywny rozwój, może przyjąć na praktyczną naukę zawodu każda ilość absolwentów szkół a po odbyciu nauki należy pamiętać ze gwarantujemy stałe zatrudnienie.Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages