Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

W szafce ukrył narkotyki

2020-06-22 14:02:20 (ost. akt: 2020-06-22 14:05:55)

Autor zdjęcia: Archiwum KWP

Mieszkaniec Zalewa w szafce ukrył woreczek strunowy z zawartością żółtego proszku, który okazał się amfetaminą i suszu roślinnego, który był marihuaną.

Kara do 8 lat pozbawienia wolności grozi 35 – latkowi. Mężczyzna posiadał przy sobie narkotyki kiedy to został zatrzymany przez policjantów. Okazało się, że wcześniej nie opłacił faktur za pobrany towar i oszukał podczas brania pożyczki. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczyć przed sądem.

Iławscy policjanci wydziału kryminalnego ustalili, że jeden z mieszkańców Zalewa może posiadać narkotyki.  Funkcjonariusze  pojechali na miejsce gdzie zastali 35 – latka. Mundurowi przeprowadzili czynności z mężczyzną w tym przeszukali jego miejsce zamieszkania. Okazało się, że mieszkaniec Zalewa w szafce ukrył woreczek strunowy z zawartością żółtego proszku, który okazał się amfetaminą i suszu roślinnego, który był marihuaną. Policjanci zatrzymali 35 – latka. Podczas prowadzonego postępowania okazało się, że to nie jedyne przewinienie mężczyzny. Policjanci ustalili, że mieszkaniec Zalewa wziął pożyczkę za pośrednictwem Internetu jednak jej nie spłacał oraz zrobił zakupy w jednej z hurtowni i przez rok nie opłacił faktur. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów mężczyźnie. Funkcjonariusze postępowanie w tej sprawie zakończyli aktem oskarżenia, który trafił do sądu.
Kodeks karny za samo oszustwo przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.
KPP Iława

Gazeta Morąska
morag@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages