Przekazali szpitalowi 40 tysięcy złotych

2020-05-15 18:00:00(ost. akt: 2020-05-15 12:00:59)

Autor zdjęcia: Archiwium szpital

Szpital Miejski w Morągu otrzymał od Waldemara Kaczkana darowiznę w wysokości 40 tysięcy złotych. Pieniądze przeznaczono na zakup rządzeń do kompleksowej dezynfekcji pomieszczeń i karetek.
Szpital w Morągu, dzięki przekazanej darowiźnie finansowej w kwocie 40 tys. zł przez Waldemara Kaczkana, zakupił dwa urządzenia do kompleksowej dezynfekcji pomieszczeń i karetek za pomocą suchej mgły.
— Dzięki tym urządzeniom, wszystkie powierzchnie, które stykają się z otaczającym powietrzem, zostaną w pełni zdezynfekowane — informuje Ewa Michałowska, prezes Szpital Miejskiego w Morągu. — Jest to w pełni automatyczny system, który unieszkodliwia i likwiduje groźne bakterie, wirusy i grzyby. Szczególnie ma to znaczenie w dobie panującej pandemii. Pozyskany sprzęt z jednej strony ułatwi pracę ratownikom medycznym, ponieważ nie będą musieli dezynfekować karetek ręcznie, ale przede wszystkim zapewni bezpieczeństwo pacjentom i personelowi.
— To nie jest jedyna pomoc, którą uzyskaliśmy od pana Waldemara Kaczkana — dodaje pani prezes Michałowska. — Przekazał nam również ponad 4 tysiące maseczek i 100 litrów płynu dezynfekcyjnego, deklarując dalszą pomoc. Bardzo dziękuję w imieniu własnym i pracowników. Serdecznie dziękuję wszystkim darczyńcom, którzy wspierają nasz szpital.
Walka z koronawirusem trwa nadal, w tym celu w szpitalu wyodrębniono dwie izby przyjęć: jedna dla pacjentów bez podejrzenia o zachorowanie na COVID -19, druga dla pacjentów, u których po zebranym wywiadzie, objawy mogłyby wskazywać na ewentualne zakażenie. W niej pielęgniarki pobierają wymazy, które przesyłane są do laboratorium WSSE w Olsztynie. Jeżeli są ujemne, to pacjenci trafiają do oddziałów szpitalnych. W sytuacji gdyby zdarzył się wynik pozytywny (do tej pory nie było takiej sytuacji), pacjent zostałby przekazany do szpitala zakaźnego w Ostródzie. Szpital powoli uruchamia też działalność w zakresie rehabilitacji leczniczej.
— Pandemia trwa, w związku z czym potrzebujemy sprzętu i środków ochronnych, jeśli ktoś chciałby wspomóc nasz szpital rzeczowo, bądź finansowo, to bardzo proszę o kontakt — kończy Ewa Michałowska
Wiesława Witos
w.witos@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym (14 maja) wydaniu m.in.

Rafał SzczepańskiNikt nie odwołał wakacji
Jesteśmy regionem turystycznym, a przynajmniej takie mamy aspiracje i ambicje. Dlatego trzeba wyciągnąć lekcję z pandemii. I może zabrzmi to okrutnie, ale musimy poszukać swojej szansy w tym, co zgotowała nam pandemia koronawirusa.

Wirus u dentystów podwyższa ceny
Koronawirus drenuje kieszenie Polaków. Teraz doszły podwyżki wizyt u stomatologów, którzy naliczają opłatę za „ochronę przed koronawirusem”. W Olsztynie nie jest jeszcze najgorzej, ale też są dopłaty za środki ochronne.

szpital  wbiskupcuNowy tomograf dla szpitala w Biskupcu
Dzięki środkom unijnym będącym w gestii marszałka województwa oraz wsparciu sponsorów już niedługo Szpital Powiatowy im. Jana Mikulicza w Biskupcu może wzbogacić się o nowy, nowoczesny tomograf komputerowy.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5