Popularne artykuły

OKS 1945 wygrał z Pogonią i gra dalej w Pucharze Polski

2011-08-17 16:00:00 (ost. akt: 2011-08-18 10:12:14)

120 minut potrzebowali piłkarze OKS 1945 Olsztyn, aby awansować do kolejnej fazy rozgrywek Pucharu Polski. Zwycięską bramkę w 109. minucie strzelił Michał Świderski.

Pierwsza połowa mocno wyrównana. Walka toczyła się przede wszystkim w środkowej strefie boiska. Obydwie drużyny stworzyły sobie po jednej akcji, po której powinna paść bramka. Najpierw Radosław Stefanowicz posłał piłkę nad poprzeczkę po dobrym dograniu Pawła Łukasika, a następnie w sytuacji Erwin Sak w bardzo ładnym stylu nie dał się pokonać napastnikowi Pogoni Szczecin.

Druga połowa miała podobny przebieg jak pierwsza. Na boisku kibice nie obejrzeli żadnej bramki. I na dodatek żadna drużyna nie miała żadnej tzw. "setki".

Po 90 minutach sędzia musiał zarządzić dogrywkę. Ta już przyniosła rozstrzygnięcie spotkania. Po wspaniałej akcji indywidualnej bramkę strzelił Michał Świderski, który 20 minut wcześniej pojawił się na boisku.

Wynik 1:0 utrzymał się do końca dogrywki i przez długi czas piłkarze wraz z kibicami mogli cieszyć się z awansu do kolejnej fazy Pucharu Polski.

- Można było to załatwić wcześniej, ale się nie udało. Było kilka niezłych sytuacji, w których można się było pokusić o bramki, niestety musieliśmy grać 30 minut więcej, co w perspektywie meczu z Jeziorakiem nie jest najlepsze – ocenia trener olsztynian Zbigniew Kaczmarek. - Najważniejsze w tym wszystkim jest jednak zwycięstwo. Chłopcy naprawdę zasłużyli na nie swoją grą i ambicją, dzięki której nie ustępowaliśmy zespołowi Pogoni. Momentami byliśmy lepsi i wygraliśmy zasłużenie.

Innego zdania był szkoleniowiec Pogoni Marcin Sasal: - Adam Frączak miał dobrą okazję do strzelenia gola w pierwszej połowie, a Marcin Klatt w drugiej. Strzeliliśmy też bramkę i uważam, że była ona prawidłowa. Powinniśmy ten mecz wygrać, ale zrobiliśmy w dogrywce błąd i straciliśmy bramkę, która dała awans rywalom.

em, PEGA

OKS 1945 Olsztyn 1:0 Pogoń Szczecin

Sprawdź relację live »

Komentarze 15 pokaż wszystkie komentarze w serwisie Coś się źle wyświetla? Widzisz błąd? Zgłoś nam to!

Dodaj swój komentarz

1. No a to to niby co? #354887 | 83.25.*.* 19-08-2011 12:49

2. marqs #354615 | 83.238.*.* 19-08-2011 09:19

W następnej rundzie fajnie by było trafic kogos z ekstraklasy. Naszej drużynie nie brakuje ambicji i chęci do gry. Troszke jeszcze ogrania i wiekszej skuteczności i bedzie jeszcze lepiej. Piłkarzom życze aby tak walczyć w kazdym meczu, aż nie chciało sie wychodzić ze stadionu po meczu z Pogonią.

3. stary #353605 | 88.156.*.* 18-08-2011 11:03

@STOMIL PONAD WSZYSTKO - pierwszy raz od WIELU lat ktoś napisał tu coś mądrego, chociaż bardzo krótko. Mam nadzieję, że w końcu wnioski zostały wyciągnięte i każdy osobno będzie robił to, za co jest odpowiedzialny, a wszyscy razem będą szli do celu, o którymi piszesz. Brawo.

4. Henio #353539 | 89.228.*.* 18-08-2011 10:22

Potrzebujemy pieniędzy ,sponsorów ,stadionu i piłkarzy z klubem w sercu.Czekamy na E-klasę ,lecz najpierw przebrnijmy przez 2 ligę ;] Może we wrześniu na PP Wisła ? :D

5. STOMIL PONAD WSZYSTKO !! #353496 | 77.236.*.* 18-08-2011 09:33

Pełna współpraca w dziedzinach: zarządzania, organizacji, kibicowania !! Zarząd Klubu i Kibice... czekamy na Miasto Olsztyn i nowych Sponsorów !! Głód piłki przez rzeszę kibiców Stomilu na całej Warmii i Mazurach jest ogromny!! Dobra piłka w STOMILU !! TO CEL DLA WSZYSTKICH !!

Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

6. Marek #353486 | 81.190.*.* 18-08-2011 09:22

STOMIL OLSZTYN AEEJAAEJAJAAAOOOOO!

7. Działdowiak #353476 | 87.205.*.* 18-08-2011 09:08

Pora żeby Stomil wrócił na należne mu miejsce - W EKSTRAKLASIE ...3mam kciuki i pozdro z niestety ZaLEGIOwanego Działdowa :/

Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

8. Literka O ... #353419 | 193.104.*.* 18-08-2011 08:24