Czwartek, 28 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Pożar domu w Słoneczniku, cztery rodziny straciły dach nad głową

2020-03-24 08:33:28 (ost. akt: 2020-03-24 09:23:49)
Budynek w Słoneczniku prawdopodobnie nie będzie nadawał się, przynajmniej na razie, do zamieszkania

Budynek w Słoneczniku prawdopodobnie nie będzie nadawał się, przynajmniej na razie, do zamieszkania

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP Ostróda

Po godzinie 5 strażacy zostali zaalarmowani, że w miejscowości Słonecznik (gmina Morąg) pali się dom wielorodzinny. Budynek zamieszkiwało piętnaście osób, które uciekły z niego przed przyjazdem pierwszych zastępów strażackich. Dom prawdopodobnie nie będzie nadawał się do zamieszkania.

We wtorek po godz. 5 rano dziewięć zastępów strażackich wyjechało do gaszenia pożaru budynku mieszkalnego w podmorąsklm Słoneczniku. Do ratowania mieszkańców domu wielorodzinnego wysłane zostały m.in. wozy bojowe z drabiną oraz podnośnikiem. Kiedy strażacy dotarli na miejsce zdarzenia pożarem objęty był cały dach budynku. Osoby, które tam mieszkały, opuściły dom przed przyjazdem pierwszych zastępów strażackich. Podczas opuszczania płonącego budynku, żaden z mieszkańców nie został poszkodowany.

- Zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz lokalni ochotnicy przez kilka godzin gasili pożar tego budynku - powiedział Grzegorz Różański, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Ostródzie.

Ze wstępnych oględzin wynika, że budynek nie będzie nadawał się do zamieszkania. Pożar prawdopodobnie zaczął się na poddaszu. To mogłoby wskazywać, że zarzewiem ognia był nieszczelny przewód kominowy. Ostatecznie wyjaśnią to czynności przeprowadzone przez biegłych.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages