Sobota, 4 kwietnia 2020. Imieniny Benedykta, Izodory, Wacławy

Konflikty zbrojne w przedmiotach

2020-03-05 12:29:35 (ost. akt: 2020-03-05 12:33:28)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Morąska Izba Pamięci Historycznej w Ratuszowych Piwnicach serdecznie zaprasza na wystawę pt.: „Konflikty zbrojne w przedmiotach”.

Ekspozycja obejmuje 80 przedmiotów z prywatnej kolekcji Dawida Sawickiego. W przeważającej części są to militaria, przedmioty codziennego użytku, fotografie, dokumenty, medale, odznaczenia, mundury oraz zbiory numizmatyczne. Wszystkie eksponaty są oryginalne i pochodzą z okresu I i II Wojny Światowej.
Autor wystawy i właściciel kolekcji – Dawid Sawicki od najmłodszych lat związany jest z historią.  Zawsze fascynowały go przedmioty które były wykorzystywane przez żołnierzy podczas różnych konfliktów zbrojnych. Ogromny miłośnik literatury wojennej. Przez całe swoje zgromadził pokaźną kolekcję militariów,  gdzie niektóre przedmioty są naprawdę unikalne. Jego pobocznymi zainteresowaniami są polityka oraz historia polskiej numizmatyki, gdzie specjalizuje się w historii polskich banknotów których jest również ogromnym kolekcjonerem. Uczestnik wielu konkursów  m.in.: laureat wojewódzkiego konkursu dla szkół  średnich ,,Niepodległa 1918-2018" gdzie został zaprezentowany film pt. ,,Gospodarka II RP" jego autorstwa oraz Jakuba Żurawka, który opracował go od strony informatycznej.  Od 2015 roku uczestnik wielu rekonstrukcji z okresu II wojny światowej w Polsce. W tym samym roku laureat wojewódzkiego konkursu z wiedzy o społeczeństwie. W 2019 roku został zwycięzcą konkursu wiedzy o regionie warmińsko-mazurskim „Wybitni mieszkańcy Warmii  i Mazur”. Również w tym samym  roku został przyjęty do Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego w Olsztynie. Od wielu lat również współorganizator Morąskiego Jarmarku Produktów Regionalnych.
Otwarcie wystawy odbędzie się 6 marca o godz. 17.00 w Ratuszu, ul. Jana Pawła II
Organizatorzy


red
morag@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages