Sobota, 23 stycznia 2021. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Przysięga terytorialsów

2020-02-06 12:09:52 (ost. akt: 2020-02-06 12:14:09)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Stu nowych terytorialsów złożyło w niedzielę 2 lutego 2020 r. w Morągu przysięgę wojskową. Natomiast 13 absolwentów kursu podoficerskiego odebrało patenty podoficerskie.To pierwsza w tym roku przysięga terytorialsów w naszym województwie.

Wśród nowych terytorialsów znaczną grupę stanowią uczniowie.Są to uczniowie, którzy w ferie zimowe zamienili szkolny plecak na wojskowy. Na placu apelowym jednostki wojskowej w Morągu nie zabrakło także kadetów z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Morągu. Oni także uczestniczyli w uroczystej przysiędze wojskowej żołnierzy OT.
Z uczniami kurs terytorialsów odbywali też m.in. nauczyciele, pedagodzy i rolnicy. Wśród dorosłych, którzy w niedzielę składali przysięgę, wielu zapisało się do terytorialsów z namowy bliskich i znajomych. Nowi terytorialsi pochodzą z całego województwa, wszyscy szkolili się w Morągu. 
Obecnie w Wojskach Obrony Terytorialnej służbę pełni ponad 22 tysiące żołnierzy. Ponad 2 tysiące żołnierzy to terytorialsi z Warmii i Mazur.

wiwa
morag@gazetaolsztynska.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages