Czwartek, 24 września 2020. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Teatr cieni w "dwójce"

2019-12-23 09:15:18 (ost. akt: 2019-12-23 09:18:19)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas pełen miłości, pojednania i wzruszeń, z którym wiąże się wiele polskich tradycji i zwyczajów. Wśród nich są jasełka ukazujące odległe czasy i przypominające o cudzie narodzin Zbawiciela.

W Szkole Podstawowej nr 2 w Morągu, jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia, odbyły się jasełka. W historię narodzin Jezusa wprowadził wszystkich teatr cieni ukazujący potrzebę zbawienia i przyjścia Mesjasza na świat. Następnie główni bohaterowie: Święta Rodzina, aniołowie, pasterze i mędrcy przenieśli widzów w klimat dawnego Betlejem. Nie zabrakło też podstępnego Heroda i diabła, którzy ukazali chwile grozy i rozpaczy. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem odgrywali swoje role i starali się ukazać sens przeżywania Świąt Bożego Narodzenia.
Misterium bożonarodzeniowe wzbogaciły piękne kolędy śpiewane przez najmłodszych. Jak co roku jasełka zostały przygotowane przez Agnieszkę Górak i Wiolettę Januszkiewicz.
Tegoroczne jasełka w SP2 przedstawione w formie teatru cieni spotkały się z pozytywnym odbiorem i zostały nagrodzone gromkimi brawami.
SP nr2 w Morągu

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages