Czwartek, 24 września 2020. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Niedługo minie 20 lat

2019-12-12 11:36:35 (ost. akt: 2019-12-12 11:37:29)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Tegoroczny letni sezon żeglarski w Morąskim Klubie Żeglarskim Keja w Bogaczewie już zamknięty. Na wodzie pozostało jeszcze tylko kilka jachtów ale dla klubowiczów to nie koniec żeglarstwa.

Morąscy żeglarze przygotowują się do żeglarstwa zimowego. Z niecierpliwością oczekują mrozu. Kiedy już jezioro zostanie odpowiednio skute lodem żeglarze wyciągną swoje bojery i oddadzą się „Iceboatingowi” czyli zimowemu szaleństwu na lodzie. Aktualnie żeglarstwo lodowe, jako sport ekstremalny jest na nowo odkrywany. Wiele osób remontuje stare, zabytkowe konstrukcje ale i powstaje wiele nowych. Lód na jeziorze Narie pojawia się w miarę szybko i utrzymuje czasem nawet do marca. Stwarza to doskonałe warunki do uprawiania żeglarstwa lodowego. Zimowemu żeglarstwu sprzyja również dobra baza przystankowa.
Przystań Żeglarska Keja w Bogaczewie została niedawno zmodernizowana. Na terenie bazy Klubu można znaleźć między innymi 2 pomosty, parking, slip, energię elektryczną, wodę, miejsce na ognisko, pomieszczenie socjalne z ubikacją i prysznicem, a w sezonie zimowym ogrzać ręce ciepłem bijącym z kominka. W przyszłym roku Klub Żeglarski Keja będzie obchodził swoje XX lecie. Dwadzieścia lat temu przystań ta nie wyglądała tak pięknie jak teraz, żeglarze spotykali się w starej drewnianej szopie rybackiej która wymagała gruntownego remontu. Pierwszym komandorem klubu MKŻ Keja do roku 2014 był Jacek Babicki a od tego czasu stanowisko te piastuje Cezary Brędowski.
anab

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages