Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Wojsko polskie jeździ też na motocyklach

2019-11-20 17:25:20 (ost. akt: 2019-11-20 17:27:27)

Autor zdjęcia: Wiesława Witos

Jak wyglądają z bliska czołg i samochód wojskowy oraz że żołnierze pełnią też służbę na motocyklach, tego dowiedzieli się uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy z Szymanowa.

Podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szymanowie odwiedzili Jednostkę Wojskową w Morągu. Podczas wizyty sierżant Radosław Jurczak zapoznał młodzież z wyposażeniem jakie znajduje się na terenie jednostki. Z ogromnym zainteresowaniem wszyscy obejrzeli czołgi i samochody wojskowe. Ciekawscy mogli nawet zajrzeć do środka pojazdów i zobaczyć jak one wyglądają. Nadarzyła się również okazja, że można było zobaczyć poruszający się czołg. Żołnierze właśnie przygotowywali jeden z nich do załadunku na lawetę. Zostanie on przetransportowany do zakładu, w którym poddany zostanie modernizacji.
Zaprezentowano także nowy motocykl, który otrzymali morąscy żołnierze. Zdziwienie było duże. Jak to wojsko, na motorze? Okazuje się, że motocykle w wojsku polskim stanowią wyposażenie żołnierzy pełniących służbę w kompanii ruchu drogowego. Ich główne zadania to pilotowanie transportów sprzętu wojskowego. Motocykle z racji na łatwość poruszania się pomagają w zabezpieczeniu trasy przejazdu bardzo ciężkich wojskowych transporterów. Podczas zwiedzania jednostki uczniowie zobaczyli także gdzie żołnierze ćwiczą i uczą się. Teraz obraz wojska polskiego i żołnierza nie jest już taki obcy.
A wszystko to dzięki dowódcy 20. Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej gen. bryg. Jackowi Ostrowskiemu, rzecznikowi prasowemu 20. BBZ st.chor.sztab. Mikołajowi Błogosławskiemu i przewodnikowi sierż. Radosławowi Jurczakowi młodzież mogła zgłębić tajniki wojska w Morągu. Za co im bardzo dziękuje.
Wycieczka odbyła się w ramach zajęć z funkcjonowania osobistego i społecznego i zawodoznawstwa.

Wiesława Witos
w.witos@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages