Czwartek, 24 września 2020. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Nowoczesne i bezpieczne perony na stacji w Moragu

2019-08-03 12:00:00 (ost. akt: 2019-08-03 12:07:21)

Autor zdjęcia: Archiwum PKP PLK

Na stacji w Morągu zakończono kolejną inwestycję ułatwiającą podróżowanie i zapewniającą podróżnym większe bezpieczeństwo.

Do przebudowywanego peronu nr 1 dołączył zmodernizowany peron wyspowy nr 2. Wyższe obiekty ułatwiają wsiadanie i wysiadanie z pociągów z Olsztyna, Elbląga i Trójmiasta.
Wygodną obsługę podróżnych zapewnia także przebudowany wcześniej przystanek Morąg Kolonia. Wartość prac PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w mieście to około 3,7 mln zł pochodzących ze środków budżetowych.

Morąg to ważna stacja kolejowa na trasie łączącej Olsztyn z Elblągiem. Po przebudowie perony na stacji zapewniają wygodniejszy dostęp do kolei. Na wyższe obiekty prowadzą pochylnie, które ułatwiają drogę do pociągu osobom z trudnościami w przemieszczaniu się. Bezpieczne poruszanie się po peronach zapewniają antypoślizgowe płyty i oświetlenie. Dla niewidomych i niedowidzących w nawierzchni zamontowano pasy ostrzegawcze z wypukłymi elementami i ścieżki naprowadzające.

Na stacji mogą zatrzymywać się teraz dłuższe składy, dzięki rozbudowie peronów. Tak jak dotychczas, do dyspozycji podróżnych jest wiata z ławkami, w gablotach znajdują się informacje o rozkładzie jazdy. Lepszą obsługę zapewnią nowe urządzenia głosowe i zegary. Wzrost poziomu bezpieczeństwa jest po montażu monitoringu. Trwają prace wykończeniowe.

W poprzednim roku PLK przebudowały peron na przystanku Morąg Kolonia, na którym także zwiększył się komfort obsługi podróżnych. Koszt to 900 tys. złotych. Wartość inwestycji na stacji w Morągu to 2,8 mln zł. Prace są finansowane ze środków budżetowych.
Komfortowe podróże w regionie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. konsekwentnie zwiększają komfort obsługi pasażerów na stacjach i przystankach w województwie warmińsko-mazurskim i w Polsce.

Dzięki już realizowanym inwestycjom za ponad 700 mln zł z Krajowego Programu Kolejowego w mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego korzystają z zmodernizowanych peronów m.in. w Olsztynku, Starych Jabłonkach, Gągławkach, Stawigudzie, Samborowie, Unieszewie. Powstał nowy przystanek Olsztyn Datki. Wkrótce dołączą do niego także Olsztyn Śródmieście, Olsztyn Redykajny, Olsztyn Likusy, a także w regionie Pisz Wschodni. Łącznie na inwestycje na Warmii i Mazurach w ramach Krajowego Programu Kolejowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczą ponad 2 mld zł.
Żródło: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Nik #2771846 | 81.190.*.* 3 sie 2019 23:44

  W końcu

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. !? #2771837 | 5.173.*.* 3 sie 2019 23:12

  Kiedy Ostroda!?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Jask #2771706 | 89.228.*.* 3 sie 2019 14:45

  Olsztyn Datki?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. W Gągławkach jest #2771687 | 37.8.*.* 3 sie 2019 13:41

  5 ludzi na dobę wsiada i wysiada, ale w Olsztynie ciągle dno! Perony tragiczne. Przecież można je było wymienić. Tu nic nie ma do tego burzenie lub nie burzenie dworca. To dwie różne sprawy. Tu na dobę wsiada i wysiada tysiące ludzi

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages