Czwartek, 24 października 2019. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Zwyczajni - niezwyczajni w morąskim liceum

2019-03-14 12:06:20 (ost. akt: 2019-03-14 12:13:57)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Olimpiady przedmiotowe są najbardziej wymagającymi konkursami w szkole licealnej. Praca przy nich trwa cały rok, a tytuł laureata zapewnia stuprocentowy wynik z danego testu maturalnego. W tym roku szkolnym mamy w tej dziedzinie spore sukcesy.

Bartek Kiryluk jest uczniem klasy trzeciej. Interesuje się tym co się dzieje na świecie, historią i polityką. WOS nie sprawia mu problemów. Ma wiedzę na temat światowej sytuacji politycznej i jest zawsze na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami. Zainteresowania, jak i sama wiedza, zapunktowały na olimpiadach. Bartek brał udział w Olimpiadzie Wiedzy o Unii Europejskiej gdzie bez problemu przeszedł eliminacje szkolne, a na szczeblu wojewódzkim poradził sobie z konkurencją i zajął pierwsze miejsce. W marcu jedzie na etap ogólnopolski do Białegostoku. Równie dobrze poszło mu na Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, gdzie na etapie wojewódzkim przeszedł trudny test, następnie po odpowiedziach ustnych zajął drugie miejsce w województwie, co daje mu kwalifikacje na kwietniowy etap ogólnopolski.

Kacper Kostrzewa, również uczeń klasy trzeciej interesuje się głównie historią. Najbardziej lubi historię wojskowości, a prywatnie zajmuje się amatorsko łucznictwem. Kacper brał udział w Olimpiadzie Wiedzy Historycznej, gdzie po przejściu eliminacji szkolnych, próbował swoich sił na szczeblu wojewódzkim. Zajął tam pierwsze miejsce, a w kwietniu jedzie na etap ogólnopolski na zamek w Golubiu - Dobrzyniu. W styczniu, w czasie ferii próbował swoich sił w Olimpiadzie Historycznej, na etapie wojewódzkim w Olsztynie. Po przejściu eliminacji pisemnych, gdzie pisało się prace na dany temat, wziął udział w eliminacjach ustnych. Niestety pomimo uzyskania progu punktów na etap centralny, Kacper nie dostał się na etap ogólnopolski, ze względu na lepsze wyniki uczniów w innych województwach.
Gratulujemy dotychczasowych sukcesów, życzymy powodzenia w starciu z najlepszymi uczniami w kraju i będziemy trzymać kciuki za jak najlepsze wyniki.
ZSL w Morągu

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages