Czwartek, 24 października 2019. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Strażnicy leśni z wizytą u przedszkolaków

2019-02-14 12:03:52 (ost. akt: 2019-02-14 12:44:57)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Dzieci z grupy "Leśne Ludki" i "Słonka" z Przedszkola nr 6 "Pod Zielonym Parasolem" gościły strażników leśnych z Nadleśnictwa Dobrocin Piotra Kadylaka i Mateusza Olzackiego.

Przedszkolaki powitały gości jak dobrych znajomych, ponieważ było to nasze kolejne wspólne spotkanie. Tym razem celem wizyty leśników było przybliżenie dzieciom obrazu lasu w zimowej szacie i pomoc w przygotowaniu do zbliżającej się wycieczki.

Na początku dzieci obejrzały film animowany z serii "Bolek i Lolek" pod tytułem "Przyjaciele zwierząt". Dowiedziały się w jaki sposób można pomóc zwierzętom przetrwać zimę, jak ważne jest ich systematyczne i właściwe dokarmianie.

Następnie pan Piotr opowiadał dzieciom ciekawostki z życia zwierząt leśnych w okresie zimy. Dzieci z zaciekawieniem oglądały przygotowaną przez niego prezentację. Zadawały pytania, dzieliły się swoją wiedzą.

Pan Mateusz natomiast nauczył dzieci rozpoznawania tropów kilku zwierząt. Wiadomości przekazane przez leśników na co dzień przebywających w lesie, dla których las jest nie tylko miejscem pracy, ale także życiową pasją, wzbogaciły wiedzę i zainteresowania zarówno dzieci jak i pań uczestniczących w spotkaniu.

Wykorzystamy ją już wkrótce podczas kolejnej, ale tym razem zimowej wyprawy do Zielonej Klasy w Nadleśnictwie Dobrocin. Ciekawe jakie tropy odnajdziemy przy paśniku...
Bożena Warcaba, Przedszkole nr 6 "Pod Zielonym Parasolem" w MorąguCzytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages