Czwartek, 24 października 2019. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Pożar budynku gospodarczego w Morągu. Straty wynoszą 60 tys. złotych

2018-12-03 15:27:24 (ost. akt: 2018-12-03 15:51:42)

Autor zdjęcia: PSP Ostróda

W Morągu strażacy gasili pożar budynku gospodarczego. W pożarze nikt nie odniósł obrażeń, powstały jedynie straty materialne sięgające 60 tys. złotych.

W poniedziałek 3 grudnia, kilkanaście minut przed godziną 10 wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w Morągu. Do akcji gaśniczej z morąskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej wyjechały dwa samochody gaśnicze. Ponadto dyspozycję wyjazdu otrzymała wojskowa straż pożarna oraz okoliczne jednostki ochotniczych straży pożarnych.

Na miejscu zdarzenia okazało się, że palący się budynek tworzy zwartą zabudowę z innymi budynkami gospodarczymi i mieszkalnym. Strażacy w pierwszej fazie akcji podali wodę z gaśniczych linii wężowych do wnętrza obiektu. Starali się nie dopuścić do przedostania się pożaru do budynku mieszkalnego.

Ogień udało się opanować, a po sukcesywnym przybywaniu kolejnych zastępów pożarniczych, wprowadzono następne linie gaśnicze na dach. Ostatnim elementem akcji była rozbiórka i dogaszanie spalonych elementów budynku.

W pożarze nikt nie odniósł obrażeń, powstały jedynie straty materialne, które wstępnie oszacowano na sześćdziesiąt tysięcy złotych. Uratowane mienie wyceniono na dwieście tysięcy złotych. Pożar gasiło osiem zastępów pożarniczych, czterdziestu strażaków. Akcja gaśnicza trwała 2,5 godziny.
Opr. kpt. Grzegorz Różański
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages