Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Chcieli wyłudzić pieniądze z ubezpieczenia więc zgłosili kradzież

2018-11-28 11:03:10 (ost. akt: 2018-11-28 11:13:50)

Autor zdjęcia: Policja

Kary nawet 8 lat pozbawienia wolności grożą mieszkańcom Szczytna i Mławy, którzy sfingowali kradzież auta o wartości ponad 120 tysięcy złotych po to, by uzyskać pieniądze z odszkodowania.

Policjanci z Komisariatu Policji w Morągu otrzymali zgłoszenie o kradzieży auta wartego ponad 120 tysięcy złotych. Do kradzieży miało dojść w Małdytach.

Funkcjonariusze od razu zajęli się wyjaśnianiem tej sprawy. W trakcie prowadzonych czynności zabezpieczyli monitoring, na którym widać jak nieznany mężczyzna wsiada do zaparkowanego samochodu i odjeżdża.

Kryminalni przyjęli zawiadomienie od właściciela i przesłuchali go na okoliczność kradzieży. Pokrzywdzony wzbudził jednak ich podejrzenia. Mężczyzna zmieniał wersję zdarzeń, "gubił się" w swoich zeznaniach. Policjanci czuli, że coś jest nie tak.

W końcu mężczyzna przyznał się, że nie doszło do żadnej kradzieży, a zawiadomienie złożył po to, by dostać odszkodowanie z polisy.

Kryminalni wiedzieli jednak, że zgłaszający potrzebował pomocy w tym przestępczym procederze. W wyniku szeregu przeprowadzonych czynności ustalili pozostałych dwóch współsprawców.

Wszyscy trzej mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Podczas przesłuchania oświadczyli, że kupili rozbite auto. Postanowili je naprawić i sprzedać z zyskiem, jednak bezskutecznie. Wtedy wspólnie wpadli na pomysł sfingowania kradzieży auta, by zdobyć pieniądze z odszkodowania.

Mieszkańcy naszego województwa usłyszeli zarzuty składania fałszywych zeznań oraz usiłowania wyłudzenia odszkodowania. Właściciel auta dodatkowo wzbogacił się o zarzut zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie.

Podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów. Za popełnione przestępstwa każdemu z nich grozi kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kaci w policyjnych mundurach #2644884 | 91.207.*.* 16 gru 2018 14:36

  https://www.youtube.com/watch?v=qDY1QWlo E4E

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. a mordercy Iqora Dtahoviaka #2632890 | 5.172.*.* 28 lis 2018 14:18

  na wolnosci

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages