Sobota, 17 sierpnia 2019. Imieniny Anity, Elizy, Mirona

Mieli okazję wykazać się wiedzą o naszym kraju

2018-11-09 13:20:23 (ost. akt: 2018-11-09 13:32:40)

Autor zdjęcia: Wiesława Witos

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Szymanowie odbył się Turniej Wiedzy o Polsce. Brali w nim udział uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy i Szkoły Podstawowej - klasa VII i VIII.

Celem konkursu było: wzbudzenie zainteresowania własnym krajem, rozbudzenie poczucia tożsamości narodowej, popularyzacja tematyki polskiej.
Uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą o naszym kraju rywalizując ze sobą w takich konkurencjach: quiz, krzyżówka, puzzle, zadanie z luką, zaznaczanie na mapie miast czy też nazywanie najważniejszych miejsc w Polsce. Zawodnicy wyjaśnili znaczenie słowa „patriota” oraz “niepodległość”, wykazali się znajomością polskich symboli narodowych uzupełniając słowa „Mazurka Dąbrowskiego”, układali godło z „puzzli” oraz odpowiadali na pytania z zakresu historii Polski.
Wszystkie drużyny otrzymały nagrody ufundowane przez Ośrodek.
ww


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages