Sobota, 20 kwietnia 2019. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

MORĄG - ROZWIJAJĄCA SIĘ GMINA I MALOWNICZE BLISKO 700-LETNIE MIASTO

2018-09-27 12:36:33 (ost. akt: 2018-09-27 12:39:31)

Autor zdjęcia: Archiwum Urząd Miejski w Morągu

Ostatnie lata funkcjonowania morąskiego samorządu to przede wszystkim liczne inwestycje zrealizowane w dziedzinie infrastruktury, oświaty, sportu i kultury.

Jak mówi Burmistrz Morąga Tadeusz Sobierajski to były lata ciężkiej, wytężonej pracy, jego i współpracowników. Jej najbardziej trwały i widoczny efekt to oczywiście zrealizowane inwestycje, które poprawiły standard życia mieszkańców. Trudno wymienić je wszystkie. Większość dużych inwestycji zrealizowano dzięki skuteczne-mu sięganiu po zewnętrzne środki finansowe. W Gminie Morąg dokonano przeobrażenia większości gminnej infrastruktury. Mieszkańcy Morąga i terenów wiejskich Gminy Morąg doczekali się wielu nowych dróg, ulic i chodników, w większości wybudowanych ze środków własnych lub z dofinansowaniem z budżetu państwa i Unii Europejskiej, a część z nich to wynik dobrej współpracy z samorządem województwa i powiatu.

Gmina Morąg w sposób widoczny rozwija się, a jej mieszkańcom żyje się po prostu lepiej

W Gminie Morąg zmodernizowano, rozbudowano i doposażono placówki oświatowe. Zrewitalizowano park w centrum Morąga. Wybudowano wiele placów zabaw i obiektów sportowych. Mieszkańcy i turyści mogą korzystać z nowego molo z infrastrukturą na plaży głównej jeziora Narie w Kretowinach. Rozbudowano też przystań żeglarską „Keja” w Bogaczewie, która jest nowoczesną bazą dla żeglarzy. Inna inwestycja to odrestaurowanie XIV–wiecznego gotyckiego ratusza w centrum miasta, który stał się siedzibą kilkunastu organizacji pozarządowych, ale też siedzibą Informacji Turystycznej, galerii sztuki i Morąskiej Izby Pamięci Historycznej. Zmodernizowano i wyposażono świetlice w wielu miejscowościach wiejskich dając im centra kulturalno-społeczne. Unowocześniono też pracę gminnych OSP poprzez zakup nowych wozów strażackich i modernizację remiz. Dumą Morąga są również zmodernizowane obiekty kultury – Kino i Dom Kultury oraz nowoczesna Biblioteka. Nie można też nie wspomnieć o bardzo ważnych, a niewidocznych gołym okiem inwestycjach - uzbrajaniu terenów inwestycyjnych, budowie i modernizacji sieci kanalizacyjnej i wodociągowej na terenie Gminy.
Ale najważniejsze - w grudniu 2015 roku mieszkańcy otrzymali wyjątkowy prezent- krytą pływalnię za ponad 22 miliony zł, która służy również mieszkańcom okolicznych gmin.

Gmina Morąg w rankingach pozyskiwania środków UE plasuje się w czołówce samorządów woj. warm.-maz.

W ostatnich latach w Gminie Morąg ożywiło się życie gospodarcze, społeczne, kulturalne i sportowe. Dzięki pracy samorządu zarówno Miasto Morąg jak i tereny wiejskie Gminy Morąg rozwinęły się, wypiękniały. Kwitnie budownictwo mieszkaniowe, przybywa przedsiębiorców i turystów.
Urząd Miejski w Morągu

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. MIESZKANIEC #2607507 | 188.146.*.* 23 paź 2018 17:23

  Dla mnie bomba te dziurawe drogi do Bogaczewa i Kretowin turyści omijają te miejsca z daleka zresztą sam wszystkim którzy pytają odradzam te miejsca bo to żenada i szkoda łamać samochody drogi najgorsze w całej Polsce, atrakcji zero tak trzymać panie Burmistrzu

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. mieszkanka #2595337 | 37.248.*.* 5 paź 2018 19:36

  Panie burmistrzu prosze nie pisac o zrobionych sciezkach i chodnikach na wioskach.Mieszkancy Silina jakos nie moga doczekac sie ani chodnika ani sciezki do Moraga.. Rowniez placimy podatki a dla Silina nic nie robicie . Wstyd

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Mieszkaniec gminy Morąg. #2595315 | 87.205.*.* 5 paź 2018 19:10

  Nie wiem czym szczyci się burmistrz Morąga. Wioski wkoło miasta to zapomniane dziury. Chodniki na ulicy Wróblewskiego ( dziwnym trafem tam mieszka burmistrz) jest robiony już drugi raz w ciągu kilku lat. A w niektórych wioskach leżą płyty pamiętające lata 60-te. Ścieżki rowerowe tokpina. Włącznie w mapach gogle wyswietlanie dróg dla rowerów i popatrzcie na jakiekolwiek inne miasto. Wszędzie są sieci a w Morągu smeich na sali. Do tego ten człowiek gardzi ludźmi a śmie prosić o głosy. Nigdy w rzyciu nie dostanie mojego głosu. Dziękuję do widzenia.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Czytelnik #2593414 | 31.0.*.* 3 paź 2018 08:35

  A jakie to liczne inwestycje otrzymał Żabi Róg, rozglądam się i nic nie widzę.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Mały #2591985 | 95.160.*.* 1 paź 2018 08:02

  Kampania wyborcza się zaczęła.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (6)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages