Sobota, 20 kwietnia 2019. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Galeria powinna mieć duszę

2018-09-20 14:18:54 (ost. akt: 2018-09-20 14:26:40)

Autor zdjęcia: Wiesława Witos

Małgorzata Pejs opowiedziała nam o swojej pasji do malowania i początkach morąskiej galerii w ratuszu. W swojej stajni wiejskiej chce otworzyć muzeum tematyczne "Koń w służbie człowieka". Zaprasza także do obejrzenia swoich prac.

Jak wspomina pani Małgorzata, już jako dziecko ciągnęło ją do malowania. W szkole podstawowej zaczęła się interesować sztuką bardziej poważnie.
— Już w szkole podstawowej uwielbiałam malować obrazy — opowiada Małgorzata Pejs. — Pamiętam moją wychowawczynię. To ona mnie zawsze zachęcała do malowania. Rodzice również, bo moja mama też amatorsko malowała obrazy. Rodzice posłali mnie do szkoły plastycznej. Po jej skończeniu pracowałam w pracowni plastycznej w Olsztynie. (...)

Na obrazach artystki najczęściej możemy zobaczyć namalowane konie. Są też pejzaże, kwiaty i portrety. Jednak koń to główny temat obrazów. Artystka nawet planuje utworzenie na swojej posesji muzeum pn. “Koń w służbie człowieka”.
— Koń to takie piękne zwierzę — mówi malarka. — Planuję i poczyniłam już pewne kroki ku temu, aby otworzyć u siebie muzeum poświęcone tym zwierzętom. Koń w służbie człowieka, pod taką nazwą byłoby to muzeum.

Więcej na ten temat w Gazecie Morąskiej

Wiesława Witos
w.witos@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages