Czwartek, 24 października 2019. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Święto Plonów w Gminie Morąg

2018-09-04 15:35:45 (ost. akt: 2018-09-04 15:48:35)

Autor zdjęcia: Archiwum MDK

W sobotę, 1 września w parku miejskim w Morągu odbyły się Dożynki Gminne. Uroczystości rozpoczęły się dziękczynną mszą świętą, podczas której poświęcony został chleb oraz wieńce dożynkowe.

Funkcję starostów pełnili: Gabriela Budka – rolnik z sołectwa Kalnik oraz Paweł Dąbrowski – rolnik z sołectwa Łączno.
Po mszy św. zgodnie z tradycją dożynkową starostowie przekazali gospodarzowi miasta i gminy Morąg burmistrzowi Tadeuszowi Sobierajskiemu bochen chleba wypieczony z tegorocznych zbóż. Burmistrz podziękował tym, którzy aktywnie zaangażowali się w przygotowanie tegorocznego święta plonów i pomogli w stworzeniu unikatowego klimatu towarzyszącemu wydarzeniu.Zaznaczył przy tym, że prawdziwy szacunek należy się rolnikom za ich ciężką pracę. Następnie odbył się obrzęd dzielenia chlebem, w którym uczestniczyli wszyscy obecni na uroczystości. Po części oficjalnej występem Chóru Seniora „Morążanie” rozpoczęła się część artystyczna. Swoimi występami imprezę uświetnił również Ludowy Zespół Śpiewaczy „Stokrotka” z Miejskiego Domu Kultury w Pieniężnie i zespół „Babie Lato” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Morągu. Na scenie zaprezentowała się także Wiktoria Brzezińska - solistka z sekcji muzycznej oraz dzieci i młodzież ze Szkoły Tańca „U Mirka”. Zwyczajem dożynek jest ocenianie i nagradzanie wieńców dożynkowych. W konkursie wzięło udział 15 sołectw.
MDK


Więcej na ten temat w Gazecie Morąskiej

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages