Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

W niedzielę przysięga wojskowa

2018-07-26 08:52:25 (ost. akt: 2018-07-26 08:53:38)

Autor zdjęcia: 4 W-MBOT

W najbliższą niedzielę, 29 lipca br., słowa roty przysięgi wojskowej wypowie blisko 150 żołnierzy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Uroczystą i pełną emocji przysięgę żołnierze złożą w Parku Miejskim w Morągu, o godzinie 12. Poprzez złożenie przysięgi wojskowej blisko 150 ochotników z całego województwa warmińsko-mazurskiego stanie się pełnoprawnymi żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej 
– formacji, która w sposób niezwykle istotny uzupełnia działania pozostałych rodzajów Sił Zbrojnych RP. Tym samym zwiększy się liczba żołnierzy czterech batalionów lekkiej piechoty na Warmii i Mazurach. Ponad 50 terytorialsów zasili szeregi batalionu lekkiej piechoty 
w Giżycku. Blisko o 40 żołnierzy powiększy się batalion w Braniewie, a 30 żołnierzy będzie kontynuowało szkolenie w Morągu. Pozostali przysięgający to ochotnicy, którzy proces 3 letniego szkolenia będą realizowali w Olsztynie.
„Przed nami najważniejszy dzień w życiu każdego żołnierza” – podkreślają terytorialsi. Uroczystość będzie zwieńczeniem szesnastodniowego szkolenia podstawowego. Po złożeniu przysięgi wojskowej, żołnierze rozpoczną ciężką drogę, by wiernie służyć Ojczyźnie. 
Ich poświęcenie doceniają bliscy, dlatego będą ich wspierać w tej doniosłej chwili. 
W uroczystości wezmą również udział przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych, służb mundurowych, kościoła, kombatanci, parlamentarzyści, a także mieszkańcy.
Przysięgę poprzedzi uroczysta msza święta w kościele pw. bł. Michała Kozala, Biskupa 
i Męczennika w Morągu, o godzinie 8.
Tuż po uroczystości, terytorialsi zaprezentują pojazdy i sprzęt, jakim dysponują na co dzień. Będzie okazja, aby porozmawiać o misji i zadaniach WOT, a także skosztować wojskowej grochówki.
Monika Jabłońska, rzecznik prasowy 4 W-MBOTerytorialnej


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mitex #2544830 | 86.186.*.* 27 lip 2018 23:25

    Jak widać to PiS-owskie oddziały WOT dostało nowe mundury więc nie będą musieli policyjnych nosić

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages