Sobota, 20 kwietnia 2019. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Zastanów się zanim klikniesz

2018-07-09 10:47:20 (ost. akt: 2018-07-09 10:50:04)

Autor zdjęcia: Archiwum KWP

Z początkiem lipca ruszyło przyjmowanie wniosków o świadczenie z programu „Dobry Start”. Niestety może być to także okazja dla oszustów. Trzeba, więc upewnić się, czy to prawdziwy „Dobry Start”.

Okazać się może, że cyberprzestępcy, którzy podszywając się pod domenę ministerstwa, wykradają dane wnioskujących.
— Ostrzegamy przed klikaniem w niepewne linki w wiadomościach elektronicznych i otwieraniem załączników w korespondencji, której autentyczności nie jesteśmy pewni — przestrzega mł. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie. —
Rusza akcja przyjmowania wniosków o świadczenie z programu „Dobry Start”. To po 300 zł raz w roku dla każdego ucznia rozpoczynającego rok szkolny. Po rozpatrzeniu wniosku, o przyznaniu świadczenia urząd powiadamia rodzinę mailem.
— W związku z uruchomieniem programu Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ostrzega instytucje rządowe, a także osoby prywatne, przed cyberprzestępcami, którzy mogą podszywać się pod domenę ministerstwa (mrpips.gov.pl), wskazując ją jako adres nadawcy wiadomości i w ten sposób wykradać dane wnioskujących — informuje dalej oficer prasowy policji. — Wnioski o przyznanie świadczeń w ramach programu "Dobry Start" będą realizowane poprzez elektroniczne formularze lub za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Należy zachować szczególną uwagę w przypadku otrzymania wiadomości email z domeny mrpips.gov.pl.


Więcej na ten temat w Gazecie Morąskiej

wiwa
morag@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages