Czwartek, 24 października 2019. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Zapraszamy na Dzień Godności

2018-05-09 13:25:05 (ost. akt: 2018-05-09 13:26:16)

Autor zdjęcia: Archiwum GM

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Morągu zaprasza mieszkańców Morąga do udziału w obchodach Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. 

Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych od wielu lat w krajach europejskich obchodzony jest 5 maja, nasze obchody zaplanowaliśmy na dzień 16 maja 2018r. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Morągu od wielu lat organizuje Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, w którym biorą udział środowiska osób niepełnosprawnych z terenu gminy Morąg, Łukta, Miłakowo i Małdyty.
Świadomość ludzi dotycząca osób niepełnosprawnych intelektualnie z roku na rok się zmienia na lepsze. Niepełnosprawność nie musi i nie powinna oznaczać jakiegokolwiek wykluczenia, co gwarantuje nie tylko prawo polskie, ale przyjęta przez Unię Europejską Europejska Karta Praw Człowieka. Powinniśmy mieć świadomość, że niepełnosprawność intelektualna to choroba, która może zdarzyć się w każdej rodzinie, w każdym środowisku i nie należy się jej wstydzić ani udawać, że nie istnieje. Każdy człowiek, także z niepełnosprawnością intelektualną ma prawo do godnego, dobrego życia, korzystania z niego w pełni. Organizując Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, chcemy wzmocnić u naszych podopiecznych, których w tej chwili jest już prawie stu, poczucie własnej wartości i przekonanie, że żyją w świecie równych szans.
Zapraszając na nasze obchody, chcielibyśmy życzyć wszystkim udanej zabawy we wspólnym gronie.

W tym roku chcieliśmy podziękować pracodawcom, którzy aktywnie wspierają osoby niepełnosprawne intelektualnie na otwartym rynku pracy, których uhonorujemy tytułem „Pracodawca bez barier”.
TPD


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages