Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Ponad milion dla szpitala

2018-04-09 14:23:30 (ost. akt: 2018-04-09 14:34:25)

Autor zdjęcia: Wiesława Witos

Szpital Miejski w Morągu otrzymał 1 milion 500 tysięcy złotych z Unii na zmodernizowanie infrastruktury informatycznej. Pozwoli to na dostosowanie jej do zmieniających się przepisów w zakresie prowadzenia dokumentacji medycznej.

— Od 2019 roku dokumentacja ma być prowadzona tylko w formie elektronicznej — informuje Ewa Michałowska, prezes Szpitala Miejskiego w Morągu. — Dzięki skutecznym staraniom, szpital uzyskał dofinansowanie na rozwój usług informatycznych. Wartość projektu wynosi prawie 1 mln 500 tys. zł. Wymagany wkład własny to kwota 248.724,41 zł.
Burmistrz Morąga Tadeusz Sobierajski ze zrozumieniem podszedł do problemu. Wyraził chęć dofinansowania w wysokości 170 tysięcy złotych.
— Dofinansujemy spółkę gminną Szpital Miejski w kwocie 170 tys. złotych — mówi Tadeusz Sobierajski, burmistrz Morąga. — Szpital oczywiście nie potrafi udźwignąć ciężaru pokrycia w stu procentach wkładu własnego.


Więcej na ten temat w Gazecie Morąskiej


Wiesława Witos
w.witos@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages