Wtorek, 18 grudnia 2018. Imieniny Bogusława, Gracjana, Laury

Będą wywozić raz w tygodniu

2018-03-15 12:03:28 (ost. akt: 2018-03-15 12:06:49)

Autor zdjęcia: Katarzyna Pietkiewicz

W tym roku w Morągu odpady między innymi na osiedlach domków jednorodzinnych są wywożone raz na dwa tygodnie. Do tej pory Przedsiębiorstwo Oczyszczania wywoziło je raz w tygodniu. Po interwencji burmistrza Morąga i gazety nieczystości będą wywożone raz w tygodniu od 1 kwietnia do 30 września.

Z dwutygodniowej wywózki odpadów mieszkańcy nie byli niezadowoleni. Już można spotkać przepełnione odpadami pojemniki, zalegające na chodnikach worki z odpadami.
— Obawiamy się lata — mówią mieszkańcy. Oprócz tego, że będziemy “tonąć" w śmieciach to jeszcze w jednym wielkim smrodzie. Co jest powodem, że wywozu dokonuje się raz na dwa tygodnie a nie jak do tej pory raz na tydzień - pytali.

Jak się okazało odpady są wywożone zgodnie z uchwałą Zgromadzenia Związku Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego “Czyste Środowisko” w Ostródzie z dnia 14 grudnia 2012 roku. Co potwierdził nam wiceprzewodniczący Związku. Ta uchwała obowiązuje na terenie całego powiatu ostródzkiego i iławskiego. Tam wszędzie wywożą odpady raz na dwa tygodnie. To, że w Morągu były do tej pory wywożone raz na tydzień to tylko decyzja prezesa Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Morągu, które poniosło dodatkowe koszty z tego tytułu, bo Związek za to nie zapłacił.

Więcej na ten temat w Gazecie morąskiej

Wiesława Witos
w.witos@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages