Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Narkotykom – NIE powiedzieli na scenie

2018-02-22 11:01:57 (ost. akt: 2018-02-22 11:03:36)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Narkotykom NIE - powiedzieli na scenie kina Narie w Morąskim Domu Kultury aktorzy podczas przedstawienia teatralnego pt. „Za ścianą” w reż. Krystyny Horbacz według scenariusza Andrzeja Legowicza.

W poniedziałek 19 lutego 2018 r. morążanie mieli okazję przyjrzeć się zmaganiom zrozpaczonej matki, która boryka się z problemami nastoletniej córki – Julki uzależnionej od narkotyków. Zobaczyli też poszukiwania oraz strach przed całkowitym zerwaniem nici, na której zawisło zaufanie do najbliższej osoby oraz to, że po ucieczce od realnego świata zawsze w końcu trzeba do niego wrócić, aby zmierzyć się z tym, co właśnie zniszczyliśmy. Powyższe problemy ukazane zostały za pomocą kreatywnego sposobu – czyli teatru cieni.
Następnego dnia tj. 20 lutego 2018 r. spektakl był pokazywany młodzieży ze wszystkich morąskich szkół.
Projekt powstał we współpracy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Zespołu Szkół Licealnych oraz Pełnomocnika Burmistrza do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Sztuka ta inauguruje ogólnopolską kampanię: Postaw na Rodzinę oraz Reaguj na Przemoc.
Główne role ogrywają słuchaczki UTW Bożena Rogozińska jako matka, Dorota Jasiak – nauczyciel, sprzedawca, koleżanka , Nina Bielska – Julka , Wanda Szot - matka, Halina Moskal – operator światła oraz uczennica II klasy morąskiego Liceum im. Leona Kruczkowskiego – Julia Gościniak – jako córka.
organizatorzy


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages