Wtorek, 18 grudnia 2018. Imieniny Bogusława, Gracjana, Laury

Pocisk z okresu II wojny światowej znaleziony podczas prac budowlanych

2017-11-27 14:00:28 (ost. akt: 2017-11-27 14:02:33)

Autor zdjęcia: Archiwum KWP

Policjanci z Komisariatu Policji w Morągu zabezpieczali miejsce znalezienia pocisku artylerskiego z okresu II wojny światowej. Niewybuch znaleziony został podczas prac budowlanych na ul. Dąbrowskiego.


W piątek 24 listopada oficer dyżurny Komisariatu Policji w Morągu otrzymał informację, że podczas wykonywania prac budowlanych przy ul. Dąbrowskiego został wykopany przedmiot przypominający pocisk. Na miejsce natychmiast wysłani zostali policjanci, którzy zabezpieczyli teren. Wezwali również funkcjonariusza z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko- Pirotechnicznego z Komisariatu Policji w Morągu, który potwierdził, że znaleziony przedmiot to pocisk artyleryjski kal. 80 cm z okresu II wojny światowej. Policjant w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom wyznaczył strefę bezpieczną. Podjął również decyzję o zamknięciu remonetowanego odcinka drogi oraz wstrzymaniu prac budowalnych do czasu usnięcia niewybuchu przez saperów.
ab,KPP Ostróda


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. jac wal #2389541 3 gru 2017 13:12

    Od kiedy kaliber podaje się w cm?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages