Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Być może zostaną partnerami

2017-11-14 14:36:35 (ost. akt: 2017-11-14 14:38:40)

Autor zdjęcia: Archiwum Urząd Miejski w Morągu

Zastępca burmistrza Morąga Leszek Biernacki od kilkunastu miesięcy stara się by Morąg i Velbert zostały miastami partnerskimi. Właśnie w tej sprawie do Morąga przyjechał wraz z młodzieżą i ich opiekunami zastępca burmistrza Miasta Velbert Emil Weise.

Grupę gospodarzy stanowiła młodzież z Zespołu Szkół Licealnych w Morągu, pod opieką Tomasza Osękowskiego i Marty Rybskiej.
Celem spotkania była przede wszystkim integracja młodzieży, nauka języka, tolerancji wobec innych narodowości a także poznanie obcej kultury. Wizyta w Morągu rozpoczęła się od oficjalnego przywitania gości w Ratuszu przez zastępcę burmistrza Morąga Leszka Biernackiego, który od kilkunastu miesięcy stara się by Morąg i Velbert zostały miastami partnerskimi.
— Odbyło się już kilka spotkań roboczych w Polsce i w Niemczech — informuje Leszek Biernacki, wiceburmistrz Morąga. — Kolejnym krokiem jest przyjazd młodzieży niemieckiej do nas.

Więcej na ten temat w Gazecie Morąskiej

wiwa
morag@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Publicysta #2386376 | 79.191.*.* 29 lis 2017 23:28

    Panowie Włodarze Miasta Morąg starajcie się o przywrócenie waszemu miastu POWIATU . Myślę, że w obecnej dobie byłoby to możliwe. Wówczas ranga tego Miasta bardzo by wzrosła.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages