Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

To co miało początek w 2007 roku trwa już 10 lat

2017-10-31 15:22:27 (ost. akt: 2017-10-31 15:35:00)

Autor zdjęcia: Archiwum UTW

We wtorek 24 października Uniwersytet Trzeciego Wieku skończył 10 lat. Z tej okazji w sali kinowej Morąskiego Domu Kultury odbyła się uroczystość 10 lecia, przygotowana przez słuchaczy tegoż uniwersytetu.

Główne wydarzenia poprzedziła celebra Mszy świętej w kościele św. Józefa w Morągu w intencji wszystkich słuchaczy. Uroczystość rozpoczęto nietypowo, wystąpiły dzieci z grupy przedszkolnej przy Szkole Podstawowej nr 4 w Morągu. Goście, którzy zabrali głos, zgodnie podkreślali dużą rolę uniwersytetu w życiu seniorów. Burmistrz Morąga Tadeusz Sobierajski wskazał na dużą aktywność społeczną, artystyczną, rozwój kultury fizycznej słuchaczy. Przypomniał, że dokonania artystyczne studentów UTW widoczne są nie tylko w mieście ale i w stolicy na Przeglądzie Form Artystycznych Seniorów - Juwenalia III wieku. Dokonał również symbolicznego otwarcia roku akademickiego 2017/2018. Odśpiewano hymniczną pieśń studencką „Gaudeamus igitur”.
UTW


Więcej na ten temat w Gazecie Morąskiej

red
morag@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages