Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

W Zalewie woda jest zakażona bakterią grupy coli

2017-10-27 13:49:54 (ost. akt: 2017-10-27 14:00:46)

Autor zdjęcia: Archiwum GM

W wodzie w Zalewie, Półwsi, Bajdach-Kolonia Sanepid wykrył obecność bakterii grupy coli. W Janikach Małych, Janikach Wielkich, Surbajnach, Kupinie, Mazankach, Girgajnach, Bądkach, Bartach, Pozortach, Tarpnie wysokie zanieczyszczenie mikrobiologiczne. Woda nie nadaje się do spożycia aż do odwołania.

— Woda nie nadaje się do spożycia przez ludzi — potwierdza Grażyna Bittel, kierownik nadzoru, Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Iławie. — Można jej używać tylko do celów sanitarnych.

Woda nie odpowiada wymaganiom rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 listopada 2015 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz.U. poz. 1989).
Administrator wodociągu został zobligowany do poinformowania konsumentów o braku przydatności wody do spożycia i zapewnienia wody o właściwej jakości z innego, zastępczego źródła.


red
morag@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages