środa, 23 stycznia 2019. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Tu ciężarówki mogą jechać ale tylko do Szeląga

2017-10-13 12:40:36 (ost. akt: 2017-10-13 12:46:06)

Autor zdjęcia: Archiwum GM

Mieszkańcy i użytkownicy drogi powiatowej Zawroty - Ruś- Ostróda skarżą się na jeżdżące tam przeładowane ciężarówki z kruszywem. — Niektóre z nich mają prawie 40 ton, a dopuszczalny ciężar na tej drodze to 18 ton — mówią mieszkańcy.

Droga powiatowa prowadzi przez Zawroty, Ruś i w Szelągu łączy się z drogą wojewódzką 530. Obie te drogi mają ograniczenie tonażu do 18 t. Natomiast na odcinku Łukta - Podlejki ograniczenie jest nawet do 15 t. I co z tego? Ciężarówki wożą piach nawet do 40 ton!
— Często jeżdżą tymi drogami — skarżą się mieszkańcy Rusi. — Intensywny ruch ciężarówek nastąpił od momentu budowy drogi S7. To tam wożą żwir, a nawierzchnie naszych dróg są sukcesywnie niszczone. Ciągniki z naczepami aby minąć się zjeżdżają na pobocze załamując krawędzie drogi i rozjeżdżają pobocze. Droga jest świadomie niszczona za przyzwoleniem urzędu odpowiedzialnego za zachowanie właściwego stanu drogi.

Czy rzeczywiście tak jest, że ciężarówki jednego przewoźnika jeżdżą tą drogą za przyzwoleniem właściciela drogi? Sprawdziliśmy to w Zarządzie Dróg Powiatowych w Ostródzie, który drogą zarządza.
— Zostało zawarte porozumienie z przewoźnikiem — informuje Małgorzata Ostrowska, dyrektor ZDP w Ostródzie. — Pojazdy firmy mogą poruszać się drogą powiatową Zawroty - Ruś — Szeląg na zasadach określonych w porozumieniu.

Droga powiatowa dobiega do Szeląga i tu się kończy. Dalej do Ostródy jest to już droga wojewódzka. I tam przewoźnik nie ma pozwolenia na poruszanie się większym tonażem niż 18 ton. Tyle, że i tak jeździ, bo innej drogi nie ma.


Więcej na ten temat w Gazecie Morąskiej


Wiesława Witos
w.witos@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kowalski #2353205 | 95.160.*.* 18 paź 2017 08:21

  A ja mam pytanie do pana rzecznika policji, który w wydaniu papierowym twierdzi, że kontrole są prowadzone na tym odcinku. Proszę o publikację, kiedy i z jakim skutkiem były przeprowadzane dwie ostatnie kontrole tego odcinka? Wtedy okaże się jak to wygląda. Wystarczy posłuchać pół godzinki cb radia jak kierowcy się informują.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. gość #2351265 | 89.228.*.* 15 paź 2017 14:34

  Nie mam nic przeciwko tym ciężarówkom bo drogę S7 trzeba było z czogoś zrobić. Jednak odpowiednie władze powinny na bieżąco sprawdzać jej stan i od razu naprawiać te dziury. Czasami olbrzymie wyrwy zostają tam przez 2 miesiące.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Fredek #2350786 | 176.221.*.* 14 paź 2017 19:34

  Polska istnieje tylko teoretycznie, kolejny przykład...a rządzą patrioci hahahahahaha. W tym grajdole już nigdy, nic się nie zmieni.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Miła #2350598 | 94.254.*.* 14 paź 2017 14:20

  Witam kiedyś miałam.podobny problem na wsi ..porobilam zdjęcia zlozylam.zeznanie ponieważ wszędzie były mosty z odpowiednim masą...i okazał o się że firmy opłacają tak jakby kare i dostają zezwolenie ..i dlatego nikt nic nie robi bo i wójt i burmistrz prędzej wydali pozwolenie..a potem jak droga zepsuta to nie ma komu naprawic

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. zen #2350247 | 89.228.*.* 13 paź 2017 21:09

  Ciekawe ile wynosi zadośćuczynienie za wydanie takiego porozumienia. Droga była niedawno remontowana ze środków publicznych a umowa jest z firmą prywatną. Naprawa też będzie ze środków publicznych, prawda Pani Dyrektor ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (6)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages