środa, 20 marca 2019. Imieniny Joachima, Kiry, Maurycego

Zapraszamy na wystawę

2017-09-21 09:40:10 (ost. akt: 2017-09-21 10:09:31)

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Morągu do 18 października 2017r. można zwiedzać wystawę prac Marty Romanowskiej. Szkice przedstawiają martwą naturę i człowieka.

Wystawa składa się z prac rysunkowych wykonanych przez Martę Romanowską na przełomie roku 2013/2014, podczas przygotowań do egzaminów wstępnych na studia na Politechnice Gdańskiej. Na dwóch sztalugach znajdują się prace wykonane w pierwszych miesiącach nauki. Autorka nigdy wcześniej nie próbowała swoich sił w rysunku, więc poziom zaawansowania tych szkiców nie był najwyższy. Jednak z czasem - wraz ze zdobywaniem nowych umiejętności - postępy stały się zauważalne. Wiązało się to z ciężką pracą i intensywnymi godzinami spędzonymi co weekend na kursach w pracowni w Gdańsku. I choć początki były trudne, i nie zawsze wyglądały obiecująco, to ostatecznie cel został osiągnięty.
Uczniowie klasy Ib Zespołu Szkół Licealnych w Morągu wraz z Ireną Borowską wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na spotkanie z Martą Romanowską, autorką wystawy pt. „Przestrzeń, czas, architektura”, absolwentka ZSL w Morągu, studentką IV roku architektury na Politechnice Gdańskiej.
Autorka opowiedziała o swoim zainteresowaniu architekturą, o przygotowaniach do egzaminów wstępnych na politechnikę, które wiązały się z ciężką pracą i intensywnymi godzinami spędzonymi co weekend na kursach w pracowni w Gdańsku. Marta przekonywała swoje młodsze koleżanki i kolegów, że warto robić wszystko, by realizować własne cele i spełniać marzenia. Nawet jeśli początkowo wydaje się to bardzo odległe i nierealne, a wybrana droga wiąże się z wieloma trudnościami i wymaga licznych poświęceń. Warto, ponieważ można w ten sposób odkryć nowe, ukryte dotąd pasje, rozwinąć skrzydła, pokonywać własne słabości.
źródło: MBP/ZSL

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages