Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Pierwszoklasiści z Jedynki na tropie znaków drogowych

2017-09-18 10:55:00 (ost. akt: 2017-09-18 10:57:39)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Wrzesień to czas, kiedy uczniowie, a szczególnie pierwszoklasiści poznają zasady bezpiecznego poruszania się na drodze.

Zgodnie z kodeksem drogowym, już w wieku 7 lat dziecko staje się pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego i może samodzielnie poruszać się po drogach. Z racji tego, że większość dzieci jest przywożonych przez rodziców samochodem, wielu z nich nie jest przygotowanych do samodzielnego poruszania się po drodze. W związku z realizacją tematyki dotyczącej bezpiecznej drogi do szkoły, dzieci z klasy IA wybrały się z nauczycielką na przejścia dla pieszych w pobliżu szkoły. Wcześniej, podczas zajęć zaznajomiły się z zasadami i sposobem bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, poznały podstawowe znaki drogowe, omówiły sposób przechodzenia na przejściu z sygnalizatorem i bez. Dowiedziały się również w jaki sposób poruszać się, gdy przy jezdni nie ma chodnika. Dzieci najlepiej przyswajają wiedzę poprzez działanie, dlatego wyruszyły na spacer w okolice szkoły oraz na pobliskie skrzyżowanie. Miały za zadanie szukać znaków t.j.: „przejście dla pieszych”, „droga dla pieszych”, „uwaga dzieci”, tzw.Agatki – tabliczki oznaczającej przejście szczególnie uczęszczane przez dzieci. Poza tym utrwalały zasadę przechodzenia „lewo-prawo-lewo” przechodząc przez przejście dwuetapowe oraz przez przejście na ulicy jednokierunkowej.
Po powrocie do szkoły jednogłośnie stwierdzili, że są gotowi na samodzielne przychodzenia do szkoły cyt.: „żeby tylko mama się zgodziła…”
źródło: Justyna Rogozińska, Szkoła Podstawowa nr 1 w Morągu

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages