Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Zatrzymali prawo jazdy 53 osobom

2017-09-11 14:55:51 (ost. akt: 2017-09-11 15:01:55)

Autor zdjęcia: Archiwum KWP

Już ponad dwa lata obowiązuje przepis, który karze odebraniem prawa jazdy na trzy miesiące kierowców przekraczających prędkość o 50 km/h w terenie zabudowanym. Do chwili obecnej na terenie powiatu ostródzkiego zostało zatrzymanych 53 takich dokumentów. Policja może zatrzymać prawo jazdy również w sytuacji kiedy kierujący pojazdem przewozi osoby w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym.

— Policja może zatrzymać prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku przekroczenia przez kierującego pojazdem dopuszczalnej prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym lub w sytuacji kiedy kierujący pojazdem przewozi osoby w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym — informuje sierż.szt. Romualda Szulim, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie. — Takie przepisy obowiązują już od maja 2015 roku, jednak nie wszyscy kierowcy o tym jeszcze wiedzą. Na terenie powiatu ostródzkiego po zmianie przepisów do chwili obecnej zostało zatrzymanych 53 dokumentów uprawniających do kierowania pojazdami za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.


Więcej na ten temat w Gazecie Morąskiej

wiwa
morag@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages