Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Niepełnosprawna kobieta nie może wybudować tarasu

2017-09-04 12:29:58 (ost. akt: 2017-09-04 12:37:56)

Autor zdjęcia: Wiesława Witos

Pani Helena Lipińska wraz z mężem zgłosili się do naszej redakcji o pomoc. — Zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej, a dokładnie jedna z pań tego zarządu w naszym bloku, nie chce nam wydać uchwały w sprawie budowy tarasu dla mojej niepełnosprawnej żony — mówi mąż Heleny Lipiński. Bez z tego starostwo odmawia zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę. — Już nie wiemy co mamy zrobić — dodaje.

Helena Lipińska, mieszkanka bloku przy ulicy Kujawskiej 4 w Morągu jest osobą niepełnosprawną. Choruje na stwardnienie rozsiane. W mieszkaniu oprócz niej jest jeszcze jedna osoba niepełnosprawna, leżąca. To była teściowa pani Heleny. Kobieta od 2015 roku stara się o pozwolenie na wybudowanie tarasu pod swoim oknem. Niestety, wszystko na razie bezskutecznie. (...).
— Problem jest w tym, że pani S... nie chce wydać uchwały twierdząc, że jej nie ma — mówi Pani Helena,. — Ona nam wszystko utrudnia. Dlaczego ? Nie wiemy. Przecież ten taras to moje okno na świat. Na razie jeszcze chodzę, ale w przyszłości może być różnie. Najprawdopodobniej będę siedziała na wózku albo będę osobą leżącą, jak moja teściowa. I wtedy ja i moja rodzina będziemy mieli ciężko. Czy to tak trudno zrozumieć, że chcę za własne pieniądze przygotować sobie przyszłość?

Więcej na ten temat w Gazecie Morąskiej


Wiesława Witos
w.witos@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. GRUBY I CHUDY #2329282 16 wrz 2017 14:51

  pomóżcie im znam tych ludzi i proszę by ktoś mądry pomógł im rozwiązać ten problem bo sami sobie z tym nie poradzą. chodzi tu tez o czas bo jedna z kobiet może nie doczekać tego by zobaczyć świat na żywo nie przez szklane okno. kobieta która stara się o ten taras sama jest osobą chorą jak pisze w artykule i jesli ktoś wie co kolwiek o sm to wie również że dziś chodzisz a jutro lezysz. ta sytuacja może nie długo mieć wpływ na postęp choroby ponieważ przy sm nerwy i stres są ZAKAZANE. POMÓŻCIE ZA NIM BĘDZIE ZA PÓŻNO ZEGAR TYKA

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Wywalić ją z zarządy! to szkodnik #2320459 | 88.156.*.* 4 wrz 2017 16:36

  ludzie w zarządach wspólnoty powinni być proludzcy, a nie snoby. Możecie sami uchwalić uchwałę. Nie patrząc na zarząd. Ustawa o własności lokali z 1994 roku mówi że powinien to robić zarząd, ale są wyroki sądowe, że jeśli uchwalę podpisze ponad 50% mieszkańców to jest ona ważna bez względu kto zbiera podpisy. To naprawdę prosta sprawa. Jeśli sąsiedzi są normalni, to nie będzie problemu i podpiszą państwu taką uchwałę. Ta pani S może wówczas cmoknąć się w tyłek. Poza tym zarząd podejmuje decyzje dwuosobowo. Bo rozumiem, że macie zarząd wieloosobowy? Więc ta pani ma tyle do gadania co żyd za okupacji.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages