Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Biało-czerwony Marketing Morąg

2017-08-30 16:30:59 (ost. akt: 2017-08-30 17:12:57)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Mistrzostwa Świata w Indiace rozpoczęły się 7 sierpnia 2017 r. w wypełnionym słońcem Amfiteatrze w Rozogach. Była defilada wszystkich reprezentacji, piękna część artystyczna z tańcem i śpiewem a to wszystko przy licznie zgromadzonej publiczności i zaproszonych gościach.

Mistrzostwa otworzył prezes Międzynarodowej Federacji Indiaca (IIA) Karlheinz Bührer i wójt gminy Rozogi Zbigniew Kudrzycki.
— Niesamowitą satysfakcją było usłyszeć podczas oficjalnego przemówienia prezesa IIA kilka słów o Morągu — mówi Leszek Biernacki, trener morąskiej grupy. — Pan Bührer cieszy się, że indiaca u nas tak szybko się rozwija i w ciągu trzech lat osiągnęliśmy tak duże sukcesy (2 złota i 2 srebra podczas World Cup Junior 2016).
W Mistrzostwach Świata wystąpiło 71 drużyn z 7 państw, łącznie ok. 400 uczestników. "Marketing Morąg" w tych zawodach reprezentował Polskę.
— Zagraliśmy z reprezentacjami krajów, w których indiaca istnieje już od wielu długich lat — dodaje trener Biernacki. — Warto wspomnieć, że pierwsze oficjalne zawody odbyły się w 2001 r. W indiacę w Europie gra około 100 tys osób a w Japonii 800 tys.

Więcej na ten temat w Gazecie Morąskiej


Wiesława Witos
w.witos@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages