W powiecie ostródzkim niezmiennie dominuje Kaczkan Huragan [zdjęcia]

2017-08-24 08:00:23(ost. akt: 2017-08-24 08:13:27)
Morążanie ostatnimi czasy mają patent na wygrywanie z Sokołem w derbach powiatu

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Powiadają, że historia lubi się powtarzać. Szczególnie w ostatnich pojedynkach Kaczkana Huraganu Morąg z Sokołem Ostróda. Już drugi rok derby powiatu ostródzkiego wygrywają morążanie. W środę sztuki tej dokonali czwarty raz z kolei w ligowych pojedynkach obu drużyn.
Morążanie ostro ruszyli, już w 1. min Joao Augusto uderzył w po krótkim rogu, ale Maciej Babel wyszedł obronną ręką. Kolejny raz najgroźniejsza bronią podopiecznych Czesława Żukowskiego okazały się stałe fragmenty gry. Pierwszy już w 6. min zakończyli zdobycie gola. Z rzutu wolnego w środkowej strefie boiska dorzucił Adrian Grabowski, walkę o pozycję w polu karnym wygrał Joao Augusto. Mierzący niewiele ponad 170 cm wzrostu Brazylijczyk wyprzedził o głowę wyższego Kamila Maternika i z główki pokonał Macieja Bąbla.

Sokół odpowiedział siedem minut później. Adrian Korzeniewski podał do Kamila Zalewskiego, a napastnik Sokoła złamał akcję do środka i lewą nogą, strzałem w górny długi róg wyrównał stan rywalizacji. W 43. min futbolówka ponownie wylądowała w bramce Sokoła, ale wcześniej zakotłowało się w polu karnym gości, sędzia dopatrzył się nieprzepisowego zagrania gospodarzy i do przerwy było 1:1.

W drugiej połowie tempo spadło, sporo działo się między szesnastkami obu ekip, ale akcji podbramkowych było jak na lekarstwo. Dopiero w końcówce Bąbla lobował Joao Augusto, ale zabrakło precyzji i piłka wyszła na aut bramkowy. Jednak z chwilę Kaczkan Huragan wywalczył rzut różny. I stało się. Do dośrodkowania najlepiej wyszedł Rafał Maciążek i strzałem z głowy, po koźle nie dał szans ostródzkiemu bramkarzowi, ustalając wynik na 2:1.

Na koniec o swojej obecności na boisku przypomniał Piotr Karłowicz, który w 76. min zastąpił Michała Bartkowskiego. "Karzeł" solidnie "popracował", zdążył obejrzeć dwie żółte kartki i przed końcowym gwizdkiem opuścił plac gry.

[gallery=4]100538/gallery]

Kaczkan Huragan Morąg – Sokół Ostróda 2:1 (1:1)
1:0 – Joao Augusto (6), 1:1 – Zalewski (13), 2:1 – Maciążek (86); czerwona kartka: Karłowicz (Kaczkan Huragan, 94 za dwie żółte)

Kaczkan Huragan: Lawrenc – Maciążek, Szawara, Bogdanowicz, Mroczkowski, P. Galik, Michałowski, Bartkowski (76 Karłowicz), Grabowski (82 Kruczkowski), Bogdański (82 Parizotto), Joao Augusto