Niedziela, 21 października 2018. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

70 lat minęło ...

2017-07-05 14:30:51 (ost. akt: 2017-07-05 14:39:28)

Autor zdjęcia: Wiesława Witos

W Jurkach Ochotnicza Straż Pożarna uroczyście obchodziła 70 lecie istnienia. Z tej okazji odbyła się msza święta w intencji strażaków, wręczono medale za zasługi dla pożarnictwa i dyplomy za godne reprezentowanie jednostki w regionie. Nie obyło się bez podziękowań i życzeń.

Po mszy świętej, która odbyła się na placu przed remizą strażacką, prezes OSP Jurki Ryszard Bartoszewicz przedstawił rys historyczny jednostki i jej osiągnięcia.
Powiedział m.in.: — W 1947 roku naszą jednostkę reprezentowali następujący druhowie: Piotr Jakusik pierwszy komendant, Mieczysław Miano – zastępca komendanta, Henryk Szymański – sekretarz, Waldemar Parasiński – skarbnik, Leon Maślanko – członek, Stanisław Gniado – członek, Stanisław Bin – członek, Stanisław Wagner – członek, Marian Robak – członek, Zygmunt Zrobczyński – członek, Jan Smoderek – członek, Antoni Lenkiewicz – członek, Helena Bąk – członek.
Były to pierwsze zalążki straży pożarnej w latach 40 ubiegłego wieku. Jednostka kontynuuje to, co ojcowie założyciele zrobili lat temu 70. — Czas szybko bardzo płynie, ja jestem z tego pokolenia, które w 1984 roku wstąpiło do tej jednostki — mówił Bartoszewicz. — Pozostało nas z tego okresu czterech druhów.

Więcej na ten temat w Gazecie Morąskiej

Wiesława Witos
w.witos@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages