Niedziela, 21 października 2018. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Znowu podbili Warszawę

2017-06-29 10:20:35 (ost. akt: 2017-06-29 10:22:00)

Autor zdjęcia: Archiwum UTW

W dniach 19 – 21 czerwca w Warszawie odbyły się X Juwenalia Trzeciego Wieku. Jest to największy w Polsce Konkurs Twórczości Artystycznej Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

W tym roku eliminacje odbywały się jednocześnie na 4 scenach warszawskich teatrów i ośrodków kultury. W konkursie wzięło udział ponad 200 zespołów z całej Polski. W sumie w imprezie uczestniczyło ponad 3.000 osób. Konkurencja była olbrzymia, gdyż poziom artystyczny występujących jest z każdym rokiem coraz wyższy. Morąski Uniwersytet Trzeciego Wieku już po raz piąty zaprezentował swoje osiągnięcia w tym Konkursie. I po raz kolejny słuchacze UTW z Morąga odnieśli olbrzymi sukces. Grupa wokalno- muzyczna „BIESIADKI”, pod artystycznym kierownictwem Jerzego Mudrego zajęła I miejsce w kategorii Kabaret. Otrzymaliśmy również dwa wyróżnienia w kategorii Teatr. Tym razem za monodram wyróżnienia otrzymały Joanna Szpechar i Maria Stacewicz. Grupa z Morąga godnie reprezentowała nasz region w stolicy. Morążanie wyróżniali się spośród innych tym, że wszyscy mieli jednakowe /zielone/ koszulki z logo UTW w Morągu i logo programu ASOS 2017, z którego był finansowany wyjazd do Warszawy. Województwo warmińsko- mazurskie reprezentowały w Warszawie tylko dwa UTW: Morąg i Elbląg. Juwenalia Trzeciego Wieku w Warszawie – to prawdziwy festiwal radości, entuzjazmu i młodości! Uczestnicy wrócili szczęśliwi i obiecują, że zaraz po wakacjach rozpoczną przygotowania do przyszłorocznego konkursu.
źródło – Irena Kost, UTW w Morągu


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages