Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Dzień Patrona w szkole

2017-06-23 09:00:00 (ost. akt: 2017-06-22 13:36:57)

Jak co roku w Szkole Podstawowej im. Ireny Kwinto w Żabim Rogu obchodziliśmy Dzień Patrona. Jest to dla całej społeczności szkolnej dzień wyjątkowy, od kiedy szkoła zyskała imię Ireny Kwinto.

Głównym celem organizatora było, by aktywnie w nim uczestniczyli wszyscy uczniowie, i tak też się stało. W czasie uroczystości uczniowie klasy II-VI zaprezentowali inscenizację „Ośle uszy”, ukazującą dorobek literacki naszej Patronki. Uczniowie kl. II przedstawili inscenizację ”Zamieszanie w świecie bajek”.
Wielu radosnych chwil dostarczył uczniom udział w Manekin Challenge, konkursie: „Super bibliotekarz” oraz w „Quizie wiedzy o bajkach”.
Wykorzystaliśmy też talenty plastyczne uczniów gdzie holu klas 0-III, który przeobraził się w magiczną w ” Bajkoprzygodę ” w „Kąciku małego plastyka” dzieci wykonywały własne zakładki do książek pod hasłem „Nie zaginaj rogów „.
Innym ciekawym wyzwaniem plastycznym dla tej grupy wiekowej było malowanie bajkowego pociągu do tekstu J. Tuwima „ Lokomotywa”-pod hasłem :„Para buch! Książka w ruch”.
Uczniowie mogli obejrzeć wystawę recyklingu ze starych książek lub ułożyć „ domino”. Podczas spotkania uczestnicy tworzyli jeżyki i inne cudeńka z kart książek przeznaczonych na makulaturę.
W dzisiejszych czasach coraz bardziej modne staje się wykonywanie zdjęć typu „selfie” więc i na naszej uroczystości na uczestników czekały foto-budki- selfie.
źródło: SP w Żabim Rogu


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages