środa, 20 marca 2019. Imieniny Joachima, Kiry, Maurycego

Zatrzymani za posiadanie i udzielanie marihuany

2017-06-19 10:38:38 (ost. akt: 2017-06-19 10:42:50)
Narkotyki znalezione przez Policję.

Narkotyki znalezione przez Policję.

Autor zdjęcia: Policja

5 osób zatrzymanych oraz zabezpieczonych kilkadziesiąt gramów narkotyków – to efekt działań morąskich policjantów. Mężczyźni w wieku od 20 do 35 lat usłyszeli zarzuty posiadania oraz udzielania substancji odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Policjanci z Komisariatu Policji w Morągu rozpracowując środowisko zajmujące się przestępczością narkotykową ustalili, że kilka osób na terenie miasta rozprowadza zabronione substancje. Po kilku dniach pracy i działań, które polegały mi.in. na zbieraniu oraz weryfikowaniu szczegółowych informacji kryminalni ustalili konkretne osoby, które mogły mieć związek z tą nielegalną działalnością.

Pod koniec tygodnia funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 20 i 35 lat oraz dwóch 14-latków. Policjanci przeszukali dokładanie wszystkie pomieszczenia zajmowane przez wszystkie te osoby. W sumie policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt gramów marihuany.

Osoby dorosłe w tej sprawie usłyszały kolejno zarzuty posiadania środków odurzających oraz ich udzielania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. 20 i 35 latek dodatkowo decyzją prokuratora zostali objęci policyjnym dozorem. Natomiast sprawą dwóch 14-latków zajmie się sąd rodzinny i nieletnich. Sprawa jest rozwojowa, a kryminalni nie wykluczają kolejnych zatrzymań.


Za tego rodzaju przestępstwo kodeks karny przewidział karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. samo zlloo #2271914 | 80.213.*.* 24 cze 2017 00:07

  kogo i kto sie rozpruł

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. jojo #2271567 | 83.28.*.* 23 cze 2017 15:22

  Hej,Panowie Policjanci!!Załatwiajcie swoje brudne sprawki pomiędzy sobą!!Naprawdę żenująco wyglądają wasze wpisy-donosy i odpowiedzi kolegów policjantów powodujące przesuwanie się postów-aby nie były widoczne przy otwarciu forum!!!DOROŚNIJCIE!!!!PIERZCIE SWOJE BRUDY GDZIE INDZIEJ!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Mieszkaniec #2270197 | 176.221.*.* 21 cze 2017 10:34

  Wyrosły na sprzedawczka

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Ludzie uratowani - pomógł policjant #2269002 | 94.254.*.* 19 cze 2017 18:43

  Mł. asp. Michał Jenczyk dzielnicowy ostródzkiej komendy, wracał w czasie wolnym od służby z Olsztyna do Ostródy, gdy trafił na wypadek, w którym rannych zostało pięć osób. Policjant wspólnie z innymi osobami udzielał poszkodowanym pierwszej pomocy przedmedycznej i zabezpieczał miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu służb ratowniczych i patroli policji. Policjant jechał z rodziną drogą krajową z Olsztyna do Ostródy. W pewnej chwili zauważył zatrzymujące się przed nim pojazdy. Funkcjonariusz podjeżdżając bliżej zauważył stojący na pasie rozbity pojazd. Widząc to, zareagował błyskawicznie. Policjant z samochodu wziął torbę ratowniczą i podbiegł do poszkodowanego kierowcy. Udzielając mu doraźnej pomocy zauważył, że są inni ranni w dwóch pozostałych autach. Wówczas wspólnie z innymi trzema osobami, które dotarły na miejsce zdarzenia, udzielał wstępnej pomocy przedmedycznej do czasu przyjazdu ratowników medycznych. Funkcjonariusz podjął decyzję o ewakuacji poszkodowanych z miejsca rozbitych pojazdów, gdyż przy jednym z samochodów pojawił się wyciek benzyny. Po chwili na miejsce przyjechała karetka pogotowia, straż pożarna i patrole policji. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce zajęli się zabezpieczeniem miejsca zdarzenia drogowego, natomiast pięć rannych osób przetransportowano do szpitala. Jak ustalili później policjanci ruchu drogowego, kierowca audi jadący od strony Ostródy wyprzedzał kolumnę pojazdów na podwójnej linii ciągłej, a następnie zderzył się z prawidłowo jadącym z przeciwnego kierunku mercedesem. W wyniku zderzenia z osobowego mercedesa odpadło koło, które trafiło w szybę prawidłowo jadącego za nim busa. W wyniku uderzenia kierowca mercedesa stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się czołowo z jadącym z kierunku Ostródy seatem. Funkcjonariusz, który interweniował i pomagał rannym, będąc w czasie wolnym od służby, pokazał że zawsze trzeba być przygotowanym na niespodziewaną interwencję i pomoc potrzebującym. Funkcjonariusz ma 11-letni staż służby w policji i jest dzielnicowym Posterunku Policji w Dąbrównie. Funkcjonariusz posiada przeszkolenie medyczne.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages