Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

"Mały Książę" i gimnazjaliści z wizytą w przedszkolu

2017-05-13 09:20:11 (ost. akt: 2017-05-13 09:22:32)

Autor zdjęcia: Anna Miś

Odwiedzili nas gimnazjaliści z Gimnazjum nr 1 w Morągu, wraz z nauczycielem języka polskiego panią Małgorzatą Szliter. Przygotowali oni krótką opowieść z książki Antoine de Saint Exupery'ego "Mały Książę".

Przedszkolaki wysłuchały fragmentu opowiadania i odpowiadały na pytania związane z przeczytanym tekstem. Jak się okazało mimo, że tego typu literatura jest trudną do odbioru przez dzieci w tym wieku, to zapamiętały one trudne słowa i zrozumiały jej przesłanie. Następnie wspólnie ze starszymi kolegami i koleżankami "Krasnale" wykonały zadanie plastyczne "Planeta Małego Księcia", na której musiały zamieścić i pokolorować obrazki związane z przeczytanym fragmentem powieści oraz ozdobiły różnym materiałem plastycznym "Korony dla Małego Księcia".

Gimnazjaliści wspaniale zajęli się pięciolatkami, wykazali się też wielką pomysłowością przy wykonaniu koron, które ozdobiły głowy ich młodszych kolegów. Na koniec "średniaki" otrzymały pamiątkowy dyplom z bardzo ciekawym i zabawnym wierszem nawiązującym do spotkania oraz słodycze.

Przedszkolaki odwdzięczyły się również słodkościami i podarowały uczniom uśmiechnięte znaczki odblaskowe, natomiast Pani Małgosi wręczono pamiątki związane z naszym przedszkolem. Wspólne spotkanie zakończyło pamiątkowe zdjęcie. Wizyta gimnazjalistów była doskonałym wstępem do omawiania tematu kompleksowego "Przez tęczową krainę , książka wszystko Ci opowie". 

Anna Miś – Przedszkole nr 6 „Pod Zielonym Parasolem” w Morągu

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: aneczka2634

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages